Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Albrechtická pouť se letos opět vydařila

  • Albrechtice,

Albrechtický římskokatolický kostel je zasvěcen svatým apoštolům Petru a Pavlovi. První červencovou neděli se proto v obci konala pouť. Zahájena byla duchovně dvěma bohoslužbami v českém a polském jazyce.

Neslavilo se ale jen v kostele. Poutí žila celá obec. Před třemi lety se veškeré dění přesunulo ze Zámostí do centra obce a jak to vypadá, byla to trefa do černého.

„Jsme tady poprvé a líbí se nám moc. Teď jsme nastoupili do mašinky a užili jsme si to moc.“ „Je to tady úžasné, užíváme si to,“ řekli rodiče těch nejmenších návštěvníků poutě.

Ale nebyly to jen pouťové atrakce, kvůli kterým do Albrechtic zamířili lidé ze širokého okolí. Obec zajistila bohatý kulturní program. Na své si tak přišly všechny věkové generace.

„Zařadili jsme se do té řady těch organizátorů, kteří tu pouť organizují na vyšší úrovni, nejenom co se týče pouťových atrakcí a pevně věřím, že to bude tradice a lidé budou spokojeni,“ vysvětlil starosta obce Jindřich Feber.

Hudební vystoupení na podiu v centru obce zahájila místní dechovka Náladička, kterou následně vystřídala kapela Ajdontker a zpěvák Voxel.

„Líbí se mi, že je tady hodně kolotočů a kapel.“ „Ta atmosféra je tady skvělá a už se těším na vystoupení Kristiny,“ řekli návštěvníci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy