Reklama

V Havířově chtěl muž vyhodit dům do povětří

  • 10. srpna 2018,
  • 12:21,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Podnapilý muž z Havířova pustil v bytě plyn a vyhrožoval odpálením domu. Policisté po zkušenostech, které mají z předešlých explozí, ihned zakročili a muže zpacifikovali.

Reklama

V roce 2013 došlo k velké explozi v obytném domě v Havířově-Šumbarku. Muž se chtěl pomstít sousedům a nechal běžet v bytě plyn. I přes velké škody se s údivem nikomu nic nestalo. Stejná situace mohla nastat nyní na Anglické ulici. 37-letý muž rovněž vyhrožoval, že vyhodí dům do povětří. Policisté byli naštěstí na místě dříve, než se něco stačilo stát.

"37letý muž ve svém bytě otevřel všechny ventily svého plynového sporáku včetně trouby a nechal do prostoru volně unikat plyn. Následně si zapálil v okně cigaretu s tím, že vše nechá vybouchnout,” řekl mluvčí policie Miroslav Kolátek.

Hlídka ihned uzavřela hlavní plynový ventil a muže v bytě zpacifikovala. V domě naštěstí bydlí jen málo nájemníků.

"Byli tu policajti, nevím kdo to hlásil. Měli takovou krabičku a zjistili, že tu plyn není a odešli," uvedla jedna z nájemnic.

Muž takto vyhrožoval už několikrát, proto by mohl dostat poměrně vysoký trest.

"Policejní komisař muži sdělil obvinění ze spáchání trestného činu obecného ohrožení ve stádiu pokusu, za který mu hrozí od tří do osmi let odnětí svobody,” doplnil mluvčí policie.

Po explozi v roce 2013 dostal muž trest ve výši šesti let odnětí svobody.
HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu