Reklama

Problém s pohotovostní službou mohl ohrozit pacienta

  • 7. ledna 2019,
  • 15:56,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Havířovská nemocnice i kraj úřad řeší velký problém. Nedaří se jim zajišťovat praktické lékaře na pohotovost. Z centrálního přijmu byl na pohotovost do Ostravy poslán pacient s vnitřním krvácením. Rodina si na postup nemocnice stěžuje.

Reklama

Dne 6. ledna nebude zajištěna pohotovostní služba pro dospělé. Nemáme lékaře. Toto prohlášení je na webových stránkách havířovské nemocnice. Stejná situace se stala i na Silvestra. Večer na centrální příjem přišla žena se svým přítelem, který měl zvracet krev. Neměl ale doklady a nebyl ošetřen.

"Několikrát jsem opakovala, že zvracel krev. Doma třikrát, čtyřikrát. Ona řekla, že se zeptá doktorky, ta ale řekla, že musíme jet do Ostravy,” řekla přítelkyně muže Anna Kawková.

Během cesty se ale stav muže natolik zhoršil, že musel být přeložen z taxíku do sanity.

Nemocnice už obdržela oficiální stížnost a situaci musí prošetřit.

“Nebudu se vymlouvat na to, že nebyla obsazena služba praktickým lékařem. Nemocnice zajišťuje službu odbornými lékaři v odborných ambulancích. Budu se snažit co nejrychleji vyšetřit k čemu došlo a proč k tomu došlo,” řekl náměstek pro lékařskou péči Martin Sedláček.

Případem se intenzivně zabývá krajský úřad i ministerstvo zdravotnictví, protože kdyby byla zajištěna pohotovostní služba, zřejmě by k této situaci nedošlo. Praktici ale pohotovostí služby nechtějí dělat.

“Já jsem pod vlivem těch událostí, které se rozpoutaly v pátek na sociálních sítích, byl celý víkend v úzkém kontaktu jak s panem hejtmanem, tak s panem ministrem. Výsledkem je, že pan ministr přislíbil ještě v letošním roce změnu zákona o poskytování zdravotních služeb o zajištění lékařské pohotovostní služby,” vysvětlil náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Jak celá kauza bude pokračovat, budeme i nadále sledovat.
Zobcové flétny od středověku až po současnost - Albrechtice

22.06. 19:00 - 20.06. 17:46
Karviná, Albrechtice u Českého Těšína – dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Zobcové flétny od středověku až po současnost - Dětmarovice

23.06. 19:00 - 20.06. 17:46
Karviná, Dětmarovice – Kostel sv. Maří Magdalény

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu