Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Problém s pohotovostní službou mohl ohrozit pacienta

  • Havířov,

Havířovská nemocnice i kraj úřad řeší velký problém. Nedaří se jim zajišťovat praktické lékaře na pohotovost. Z centrálního přijmu byl na pohotovost do Ostravy poslán pacient s vnitřním krvácením. Rodina si na postup nemocnice stěžuje.

Dne 6. ledna nebude zajištěna pohotovostní služba pro dospělé. Nemáme lékaře. Toto prohlášení je na webových stránkách havířovské nemocnice. Stejná situace se stala i na Silvestra. Večer na centrální příjem přišla žena se svým přítelem, který měl zvracet krev. Neměl ale doklady a nebyl ošetřen.

"Několikrát jsem opakovala, že zvracel krev. Doma třikrát, čtyřikrát. Ona řekla, že se zeptá doktorky, ta ale řekla, že musíme jet do Ostravy,” řekla přítelkyně muže Anna Kawková.

Během cesty se ale stav muže natolik zhoršil, že musel být přeložen z taxíku do sanity.

Nemocnice už obdržela oficiální stížnost a situaci musí prošetřit.

“Nebudu se vymlouvat na to, že nebyla obsazena služba praktickým lékařem. Nemocnice zajišťuje službu odbornými lékaři v odborných ambulancích. Budu se snažit co nejrychleji vyšetřit k čemu došlo a proč k tomu došlo,” řekl náměstek pro lékařskou péči Martin Sedláček.

Případem se intenzivně zabývá krajský úřad i ministerstvo zdravotnictví, protože kdyby byla zajištěna pohotovostní služba, zřejmě by k této situaci nedošlo. Praktici ale pohotovostí služby nechtějí dělat.

“Já jsem pod vlivem těch událostí, které se rozpoutaly v pátek na sociálních sítích, byl celý víkend v úzkém kontaktu jak s panem hejtmanem, tak s panem ministrem. Výsledkem je, že pan ministr přislíbil ještě v letošním roce změnu zákona o poskytování zdravotních služeb o zajištění lékařské pohotovostní služby,” vysvětlil náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Jak celá kauza bude pokračovat, budeme i nadále sledovat.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail