V Havířově kvůli nepozornému řidiči havarovali hasiči

Fatální následky mohla mít dopravní nehoda v Havířově. Hasičům zkřížil cestu nepozorný řidič. Aby do něho nenarazili, najel vůz do protisměru. Další srážce už se ale zabránit nepodařilo.

Řidič tohoto vozidla si může říct, že se podruhé narodil. Střetl se totiž s hasičským vozem, který jel na majáky k výjezdu. Nehoda se stala v pondělí odpoledne v Havířově na jedné z nejrušnějších křižovatek. Viníkem kolize však nebyl ani šofér červené felicie, ani řidič hasičského vozu. Nedbalostní chyby se dopustil někdo jiný.

“K nehodě došlo, když jsem jel od nemocnice v pravém jízdním pruhu. Svitla zelená. Přede mnou stálo tmavé auto, které odbočovalo ke KB. Začalo brzdit, protože dávalo přednost chodci na přechodu. Strhl jsem volant do levého pruhu. Slyšel jsem za sebou hasiče, že jedou k případu,” uvedl viník nehody.

Aby hasiči nenarazili do vozidla, musel řidič kolosu strhnout volant do protisměru. Tam ale stála červená felicie. Náraz byl velký.

“To byl okamžik, vteřina. Vidíte proti sobě hasičský vůz, tak neuděláte nic. Ani nejde nic dělat. Jsem rád, že žiji. Jsem vyklepaný a v šoku,” vypověděl řidič felicie.

Viník nehody vyvázl jen s pokutou.

“Místo, kde došlo k nehodě, je velmi frekventované. Následky této kolize mohly být fatální. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění. Zkoušky na přítomnost alkoholu byly negativní,” uvedla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

“Jsem strašně rád, že se tomu řidiči z červené felicie nic nestalo,” dodal viník nehody.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Dům seniorů "POHODA", o.p.s.
Karviná
od 17 110 Kč

Detail

Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 110 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 19 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků