Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Horymírova v Havířově prochází rekonstrukcí

  • Havířov,

Každým rokem během letních prázdnin Havířov investuje do oprav školských zařízení. Nyní přišla na řadu MŠ Horymírova, kde jsou práce v plném proudu. Rekonstrukce se dočká i budova v Dolní Suché.

Okna už se nedala ani otevřít, v létě nedýchatelno, v zimě velké náklady na vytápění. Tak hodnotí stav budovy Mateřské školy Horymírova ředitelka. Nyní má důvod k radosti, protože na začátku prázdnin začala rekonstrukce celého objektu. Přesto, že připravit třídy na práce byly náročné.

“Ve třídách, kde byly děti, bylo velké teplo. Teploty dosahovaly až 32 stupňů. Výměna oken, zateplení a také venkovní žaluzie budou přínosem hlavně pro děti a zaměstnance,” řekla ředitelka Drahomíra Smejkalová.

Město bude investovat i do další mateřské školy.

“Teď bychom měli začínat i školku v Dolní Suché, kde by se také měla zateplit fasáda, vyměnit okna a zateplit střešní konstrukce. My se vždy snažíme rekonstrukci připravit do letních měsíců, ale často se nám stane, že se stavba protáhne do září, října. Spolupracujeme s řediteli okolních škol,” uvedl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

“Je nám jasné, že celá stavba nebude hotová, ale vnitřní prostory budou hotovy tak, abychom mohly děti přijmout,” dodala ředitelka.

V případě potřeby nabídla pomoc školce MŠ Přímá.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy