Orlované si stěžují na péči v nemocnicích. Starosta Orlové vyzval vedení kraje, ať situaci řeší

  • 11:56,
  • Havířov,

Starosta Orlové vyzval vedení kraje, aby začalo řešit situaci zdravotní péče, která se týká orlovských pacientů. Ti prý jsou v některých případech místo hospitalizace v Karviné posílání domů, nebo do jiných zařízení. Kraj tato tvrzení odmítá.

“Známí odvezli dceru v pátek v noci do Karviné, tam ji nepřijali, skončila v Havířově. A na interně přes víkend sloužil lékař z rehabilitace. Žádné vyšetření ani adekvátní ošetření se jí nedostalo,” uvedla na sociální síti divačka.

Tak tyto komentáře se objevují na sociálních sítích. Lidé upozorňují, že nemocnice v Karviné nemá dostatečnou kapacitu na nápor pacientů z Orlové a ti jsou pak odesílání domů, nebo do jiného zařízení. Starosta města proto vyzývá vedení kraje, aby situaci začalo ihned řešit.

"Ty poznatky se hromadí, už to není tak, že nás lidé kontaktují jen emailem, ale i na facebooku. Je to ve větší míře. Nejvíce si stěžují na to, že přijedou do nemocnice a prakticky je nezajímá, co jim je, ale odkud jsou. Pokud řeknou, že z Orlové, tak řeknou, že tu nepatříte. My budeme kraj upozorňovat na tyto průšvihy, nesrovnalosti, protože tady jde o zdraví o život,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Kraj tvrdí, že o žádných problémech neví. Pacientům prý je vždy poskytnuta adekvátní péče.

“Opravdu pacient, který přijde do karvinské nebo havířovské nemocnice a je vyšetřen a na základ série vyšetření je nutná hospitalizace, je pacient hospitalizován. Pokud tak není, je propuštěn domů a je mu doporučena další například ambulantní léčba," uvedl náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Stejný názor mají i ředitelé obou nemocnic. 

"Dokonce očekáváme od září, že výskyt orlovských pacientů bude větší než v létě a jsme na to připraveni a nevidím vůbec problém pokrýt tuto potřebu,” řekl ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Náměstek hejtmana doporučuje lidem, kteří jsou nespokojení, aby neváhali a poslali podnět přímo na kraj. Tak stejně může učinit i zdravotnický personál.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků