Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniory v Havířově bude vozit nový automobil Taxík Maxík

  • Havířov,

Lidé, kteří využívají senior dopravu, budou moci od ledna jezdit komfortněji. Městu se podařily získat peníze na pořízení nového automobilu, do kterého se vleze i invalidní vozík.

Senior doprava se stala v Havířově velice oblíbenou službou. Pro město dopravu zajišťuje od roku 2017 Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná. Automobil pro přepravu už dosluhuje a městu se podařily získat finance na zakoupení nového.

“Když jsme dostali informaci, že se může město Havířov zapojit do projektu Taxík Maxík, když jsme dostali tuto informaci z Moravskoslezského kraje, tak jsme ji využili. Je to projekt Charty 77 konta Bariéry a společnosti Česká lékárna doktor Max. Jedná se o to, že město Havířov zapojením do projektu získalo finanční prostředky na pořízení osobního automobilu, je to velkokapacitní osobní automobil pro více osob. Je možná i úprava pro nájezd vozíku a ta podpora byla ve výši 525 tisíc korun,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

“My jsme více než nadšeni, myslíme si, že je to takový nádherný vánoční dárek jak pro nás, tak především pro klienty, protože to nové vozidlo je opravdu luxusní. Je s velkým prostorem což znamená, že do nákladového prostoru lze umístit i chodítka, invalidní vozík a věřím, že nový vůz bude fungovat dlouho a bude komfortní v rámci senior dopravy v Havířově,” řekl ředitel Ú OS ČČK Karviná Oldřich Gbelec

Radnice předá nový automobil Českému červenému kříži do užívání hned na začátku ledna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků