Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský magistrát má originální vánoční stromeček. Ozdoby vyrobily děti základních škol

  • Havířov,

Vánoční strom v budově magistrátu je každým rokem jiný. A to proto, že ozdoby na něj tvoří žáci škol. Město vždy děti za jejich snahu odmění. Současně se ve vestibulu konala i charitativní akce Krabice od bot.

Tento originální vánoční stromeček mohou lidé vidět jedině ve vestibulu magistrátu. Všechny ozdoby jsou ručně dělané a děti si na nich daly velice záležet.

"Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu v Havířově pořádáme už několik let. Je to taková tradice. Pokaždé se obměňují kategorie a letos se hodnotilo v šesti kategoriích. Například originální použití materiálu, nebo celistvost vánoční kolekce. Na celém projektu pracovalo 16 havířovských škol a já myslím, že se to podařilo,” řekl vedoucí odboru školství Pavel Hamza.

“My jsme to dělali v družině a potřebovali jsme na to laky, nějaké třpytky, stuhy, mašle,” řekl soutěžící.

“My jsme dostali cenu za krásu a za náročnost. My jsme to dělali ze šišek a trvalo nám to dlouho,” dodala žákyně.

Součástí letošního vyhodnocení vánočních ozdob byla i charitativní akce Krabice od bot, kterou již tradičně organizuje maniak aerobik. 

“Náš klub uspořádal akci Krabice od bot, kdy jsme chtěli pomoci dětem, které nejsou tak šťastné a nebudou mít krásné Vánoce jako děti, které žijí ve spokojených rodinách. Oslovili jsme nejen naše děti a rodiče, ale i ostatní sportovní kluby, taneční kluby, školy. Nasbírali dárečky pro děti, donesli nám je krásně zabalené a my jsme je mohli dneska předat sociálnímu odboru,” řekla vedoucí Maniak aerobiku Ivana Kožmínová.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků