Havířovský magistrát má originální vánoční stromeček. Ozdoby vyrobily děti základních škol

  • 13:24,
  • Havířov ,

Vánoční strom v budově magistrátu je každým rokem jiný. A to proto, že ozdoby na něj tvoří žáci škol. Město vždy děti za jejich snahu odmění. Současně se ve vestibulu konala i charitativní akce Krabice od bot.

Tento originální vánoční stromeček mohou lidé vidět jedině ve vestibulu magistrátu. Všechny ozdoby jsou ručně dělané a děti si na nich daly velice záležet.

"Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu v Havířově pořádáme už několik let. Je to taková tradice. Pokaždé se obměňují kategorie a letos se hodnotilo v šesti kategoriích. Například originální použití materiálu, nebo celistvost vánoční kolekce. Na celém projektu pracovalo 16 havířovských škol a já myslím, že se to podařilo,” řekl vedoucí odboru školství Pavel Hamza.

“My jsme to dělali v družině a potřebovali jsme na to laky, nějaké třpytky, stuhy, mašle,” řekl soutěžící.

“My jsme dostali cenu za krásu a za náročnost. My jsme to dělali ze šišek a trvalo nám to dlouho,” dodala žákyně.

Součástí letošního vyhodnocení vánočních ozdob byla i charitativní akce Krabice od bot, kterou již tradičně organizuje maniak aerobik. 

“Náš klub uspořádal akci Krabice od bot, kdy jsme chtěli pomoci dětem, které nejsou tak šťastné a nebudou mít krásné Vánoce jako děti, které žijí ve spokojených rodinách. Oslovili jsme nejen naše děti a rodiče, ale i ostatní sportovní kluby, taneční kluby, školy. Nasbírali dárečky pro děti, donesli nám je krásně zabalené a my jsme je mohli dneska předat sociálnímu odboru,” řekla vedoucí Maniak aerobiku Ivana Kožmínová.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků