Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti střední školy besedovali s primátorem Havířova

  • Havířov,

Primátor Havířova přijal pozvání a navštívil studenty Hotelové školy a obchodní akademie. Nejdříve měli žáci trochu ostych, postupně ale primátora zahrnuli otázkami z různých oblastí.

Jaké máte plány s městskou části Šumbark? Co můžete udělat proto, aby neubývali lidé v Havířově. Nebo jak bojujete s korupcí a proč jste se stal vlastně politikem? To jsou jen některé otázky, které kladli primátorovi města studenti z Hotelové školy a obchodní akademie. 

“Já jsem moc rád za to pozvání, já jsem si to opravdu užil. Myslím si, že komunikace se studenty je opravdu povzbuzující pro každého, zvláště v mém věku. Byl jsem překvapený, že se celkem aktivně zajímají o dění v Havířově, mají přehled o aktuálním dění a zajímá je budoucnost. Co se připravuje, co se bude dít, v jakých fázích rozpracovanosti jednotlivé věci jsou a já si myslím, že to bylo v takové uvolněné atmosféře a opravdu jsem byl mile překvapený a dokonce jsem měl i pocit, že nenudí se mnou. Takže to pro mě bylo velmi příjemné,” popisoval primátor průběh besedy Josef Bělica (ANO).

Aby primátor žáky motivoval, studenti, kteří měli nejzajímavější otázky, dostali i dárek. 

“Asi mě nejvíc překvapilo chování primátora, že byl milý a že se nepovyšoval,” řekla jedna studentka. 

Určitě mě nejvíc překvapilo to, že jsme tady měli tak významnou osobu, to jsme ještě nezažil za čtyři roky, co jsem tady. Nejvíce mě překvapily plány do budoucna. To nádraží, to jsem nevěděl vůbec, že budou opravovat, i když jsem moc chtěl, aby to rekonstruovali,” doplnil další student. 

Pokud by školy měly zájem, primátor přijde rád besedovat se studenty i na jiné školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy