Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola Okružní díky daru pořídí dětem nové herní prvky na zahradě

  • Havířov,

Mateřská škola dostala od jednoho obchodního řetězce finanční dar. Za ten pořídí pro ty nejmenší děti nové herní prvky na zahradu.

Společnost Lidl, pokud otevírá nějakou novou prodejnu, snaží se ve spolupráci s městem vybrat školské zařízení, kterému předá peníze třeba na modernizaci. Necelých sto tisíc korun si převzala MŠ Okružní.

“My jsme měli za úkol od společnosti Lidl vybrat nějaké školské zařízení. Mě hned napadlo, že to bude lokalita Šumbark, protože nově otevřená prodejna je na Šumbarku. Vybrala jsem tuto školku proto, že měla v loňském roce nejvíce zkrácený rozpočet. Některé investiční akce se nepodařili udělat. Já jsem nepředpokládala, že ta částka bude tak velká a je to dobře,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

“Já bych chtěla poděkovat vedení města, že vybralo naši školku a takto nás podpořili. Vybrané peníze, které jsme dostali, budou použity na vybavení školní zahrady. Konkrétně herní prvky pro menší děti, protože pro tyto děti tam momentálně nemáme žádné vybavení,” doplnila ředitelka MŠ Okružní Světluše Svobodová.

Školku v podstatě podpořila i široká veřejnost, jelikož z každého nákupu nad 300 korun šlo padesát korun na podporu školky. 

“Ta pravidla pro výši částky určují sami obyvatelé dané lokality, města. A tímto chci ještě jednou poděkovat Havířovanům, že dosáhli skoro sto tisíc,” řekl regionální manažer Zbyněk Zientek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy