Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se pustil do velkého jarního úklidu a bude opět plný květů

  • Havířov,

V Havířově se pustili do jarního úklidu i vysazování květin a stromů. V městské části Podlesí vzniká nová třešňová alej a lidé se mohou těšit i na květinové loučky.

Vzhledem k tomu, že byla letošní zima mírná, začali pracovníci veřejně prospěšných prací s jarním úklidem v Havířově dříve.

"Začali jsme uklízet černé skládky, brlohy po bezdomovcích, čistíme v parcích i lesoparcích. Začali jsme dříve s okopáváním zaplevelených chodníků a v souvislostí s COVID-19 provádíme také dezinfekci laviček,” řekl vedoucí mistr VPP Patrik Zelina.

V současné době probíhá také výsadba 66 stromů a 580 keřů. 

"Především byla vysazena v parku za soudem, kde je nově založena třešňová alej v celkovém počtu dvanácti kusů. Během příštích let chceme s touto aleji pokračovat,” dodal z odboru komunálních služeb Boris Břenek.

Havířov je také městem květů. Výsadba probíhá tak, aby květiny kvetly střídavě od jara do podzimu.

"Vysazené už byly také dvě květinové louky. Jedna v parku Fibichova a druhá v Centrálním parku. Tyto louky byly vítězným projektem participativního rozpočtu z roku 2019,” doplnila mluvčí magistrátu Michaela Adamcová.

Květiny plní nejen funkci estetickou. Celá řada trvalek je totiž medonosná a nabízí potravu pro motýly, včely, čmeláky a jiné druhy hmyzu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy