Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura se vrací. Města se připravují opět otevřít kina

  • Havířov,

Od pondělí se mohou opět pořádat kulturní akce do sta lidí. Spustí se tak i provoz kin. V Orlové se snaží co nejrychleji objednat od distributorů filmy. Radnice v Havířově chce nejdříve přesnější informace k hygienickým opatřením.

Od 11. května se může opět promítat v kinech. Na takto plný sál mohou ale provozovatelé prozatím zapomenout. Povoleno bude jen 100 diváků, a to ještě za přísných hygienických podmínek. 

"Bude to velice náročné, protože nabídka distributorů není tak zajímavá, jaká by v tomto období normálně byla, ale samozřejmě se budeme snažit vybrat co nejzajímavější tituly, abychom do kina alespoň nějaké diváky přilákali. Budeme dezinfikovat oba sály před zahájením provozu a je to spojeno s dalšími opatřeními, jako jsou rozestupy, dezinfekce rukojetí, opěradel, toalet,” řekla ředitelka DKM Orlová Barbora Herdová.

Projekci v Orlové chtějí spustit po 18. květnu. V letním kině pak možná v červnu.

I v Havířově se chystají opět otevřít kino. Nejdříve ale chtějí od hygieniků přesnější informace, jak správně dezinfikovat prostory.

"My otevřeme kino Centrum, jak to jen bude možné. Vyšlo nařízení do sta lidí, to vše splníme, ale nás teď zajímá a čekáme na vyjádření hygienické stanice o tom, jak to tam musí být v rámci dezinfekce. Protože máme nová křesla, nové sedačky a nevím, co by udělala nějaká silná dezinfekční látka na ten materiál,” řekla náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová (ČSSD).

Povolená nebude ani klimatizace v sále, což je podle radnice také problém. Městské kulturní středisko se prozatím nechystá pořádat divadelní představení, protože nízký počet diváků nepokryje náklady. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy