Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokud nám neonemocní personál, jsme na covidové pacienty připravení. Říkají v havířovské nemocnici

  • Havířov,

Přesto, že Moravskoslezský kraj je na tom z pohledu pozitivních pacientů na Covid-19 ještě dobře, situace se může brzy změnit. Havířovská nemocnice dělá všechno proto, aby případný nápor zvládla. Problém by mohl nastat tehdy, pokud by onemocněl personál.

Havířovská nemocnice je jednou z páteřních, která poskytuje péči o covidové pacienty. Počty hospitalizovaných v celé republice rostou. Nemocnice využila zkušenosti z jara a na případný nápor se připravila.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Máme železnou zásobu ochranných pomůcek, dispoziční úpravy jsme udělali tak, aby na jednotkách intenzivní péče mohlo dojít k takzvanému smíšenému provozu. To znamená jsou tam izolovaná lůžka, stejně tak na stanici ARIM. Havířovská nemocnice je schopná v té první etapě zvládnout dvacet infekčních pacientů na standardním lůžku, pět pacientů na ventilovaných intenzivních lůžkách."

Nemocnice se obává jen jednoho, aby se nákaza nerozšířila mezi zdravotníky.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelkou péči: "Kolegyně vědí, jaká je situace. Spíš bych řekla, že oddělení, která mají zkušenosti s péči o covidové pacienty jsou psychicky na to připravené, ale obávají se. Obávají se z toho důvodu, aby nás bylo dostatek."

Vrchní sestra ARA si myslí, že těžší doba byla na jaře, protože nikdo neměl zkušenosti.

Dana Buchwaldková, vrchní sestra ARO: "My jsme teď vlastně udělali rekonstrukci oddělení a máme druhý covidový box, takže budeme mít třeba i dva pacienty najednou, takže to bude docela náročné to zajistit logisticky v rámci ochranných pomůcek. Ale já doufám, že to zvládneme a jsme připravení bojovat proti covidu optimisticky.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy