Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je jednoduché zlehčovat situaci kolem covidu, pokud neonemocní někdo z vašich blízkých, říká primátor Havířova

  • Havířov,

Lidé by neměli situaci kolem nákazy Covid-19 zlehčovat a opatření dodržovat, ale zároveň zůstat pozitivní. To je apel havířovského primátora. Radnice zároveň v rámci přípravy rozpočtu plánuje vyčlenit kapitolu na řešení krizových situací spojených s koronavirem.

Opatření kvůli šíření koronaviru se od pondělí zpřísnila. Názory na další nová pravidla jsou mezi lidmi různé.

anketa: "Už je to unavující, omezující. Už všude, kam člověk jde, musí mít roušku. Už je to zbytečná panika. Mám v okolí nakažené lidi a není to nic jiného, než že by měli chřipku v podstatě.”
anketa: "Je to třeba dodržovat, co se řekne. Ta rouška je minimum, co můžeme sami dělat v těch zařízeních, kde chodíme."

Jak se díváte na názor, že ta nákaza není tak vážná, opatření jsou zbytečná?

anketa: “Je vážná. Tak jim by se mělo přitvrdit a pokud udělají něco špatně oproti tomu, co je nařízené vládou, tak musí za to trpět.”

Na dodržování pravidel apeluje i primátor Havířova.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ono je strašně jednoduché to zlehčovat, pokud někdo říká, že úmrtnost je pod hranicí dvou procent a ten zásah je velmi malý. Je to fajn, pokud nejste v těch dvou procentech, nebo někdo z vašich blízkých. Víte, já se tady na magistrátu potkávám i s těmi lidmi, kteří o někoho přišli a já jsem přesvědčený o tom, že roušky a nějaká dílčí opatření jsou a že to není až takový zásah do našeho komfortu, abychom ho nemuseli respektovat vůči lidem kolem sebe."

Jelikož nikdo neví, jak se bude situace vyvíjet dál, radnice připravuje opatření i v rámci rozpočtu.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Na tom pracujeme. Dnes jsme měli zrovna na toto téma jednání. Probíhají rozpočtová kolečka, takže se připravujeme. Připravujeme se na to, že bychom připravili v rozpočtu speciální položku, která by byla na toto určená.”

V současné době radnice má ochranné pomůcky, které by v případě potřeby mohla distribuovat do příspěvkových organizací.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků