Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z okna kanceláře v Havířově čouhaly jen nohy, zloděj tam kradl nářadí. Policejní pes Yan ho pak vystopoval v křoví

  • Havířov,

Kradené věci si schovával nedaleko vykradené kanceláře. Ukrytého v křoví ho vystopoval policejní pes Yan. V noci na pátek 9. října zadrželi v Havířově-Šumbarku policisté 33letého muže krátce po vloupání, zavolal je totiž svědek, který si všiml, že z okna kanceláře čouhají jen nohy.

V noci na pátek 9. října si náhodný svědek všiml pootevřeného okna kanceláře v Havířově-Šumbarku. K jeho překvapení z něj čouhaly jen nohy, proto okamžitě zavolal policisty. Dovnitř se vloupal zloděj, který převrátil kancelář naruby a hledal cenné věci.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Muž uvnitř kanceláře vynášel ven různé věci, převážně pracovní nářadí, které si ukládal poblíž místa budovy. V mezičase policisté oddělení hlídkové služby společně s psovodem propátrávali okolí budovy."

Velkou zásluhu na dopadení lupiče má právě policejní pes Yan, který okamžitě chytil stopu a téměř okamžitě našel muže, který si zřejmě myslel, že se dokáže schovat.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Policejní pes Yan se od budovy vydal po stopě a přibližně po 150 metrech u zídky v křoví vystopoval schovaného podezřelého muže i odcizené věci."

Jak se později ukázalo, lupič nebyl pro policii neznámý, zřejmě si totiž ani po opakovaných trestech stále nedal s krádežemi říct.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Proti důvodně podezřelému muži, který byl v minulosti již sedmkrát pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, bylo zahájeno trestní stíhání. Komisař 33letému muži sdělil obvinění ze zločinu krádeže, přičemž za podobný skutek byl v nedávné minulosti potrestán."

Policisté ho převezli rovnou do vězení, kam měl za předchozí krádeže po pravomocném rozsudku nastoupit. Zároveň si svým jednáním ještě přitížil a soud mu rozhodně současný trest prodlouží. Za krádeže v nouzovém stavu hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.
BASIC ČR, z.s. - Karviná
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků