Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Dolní Suché už mohou využívat nové multigenerační hřiště

  • Havířov,

Obyvatelé Dolní Suché v Havířově roky volali po vybudování multifunkčního hřiště. Před dvěma lety se konečně podařilo městu koupit vhodný pozemek a projekt realizovat. Nové hřiště je přímo před mateřskou školou.

Více než deset let padala na každé občanské komisi v Dolní Suché v Havířově otázka: Kdy konečně bude i v naší části hřiště? Místní se dočkali. Stavba za šest milionů korun začala v létě a nyní už je hřiště v provozu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Problém byl v tom, že nebyl vhodný pozemek pro umístění hřiště. To hřiště nemůže být někde na okraji, mělo by být v centru místní části, nebo v návaznosti třeba na školku. To má tu logiku. Kdybychom ho vybudovali někde, kde lišky dávají dobrou noc, tak to nemá tu logiku a lidé tam nebudou chodit.”

Vhodný pozemek město koupilo před dvěma roky.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Hřiště bude dostupné široké veřejnosti. Jsou tady prvky jak pro malé děti, tak se tady některé prvky najdou třeba pro seniory a myslím si, že jejich vyžití, nebo posezení na tomto místě, je vítané. Já si myslím, že jde vidět na těch hřištích, která stavíme, že myslíme na všechny generace a je to dobře.”

Jak vznikla celá koncepce? Na základě čeho jste vybírali prvky a zapojili se i místní obyvatelé?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Místní obyvatelé se zapojili i v minulosti, protože se snažili vybrat lokalitu, kde by mohlo být to hřiště. Samozřejmě občanská komise a jejich členové dávali podněty, impulsy, jak by to hřiště mělo vypadat a jaké prvky by tady měly být.”
anketa:" My jsme přišly s kamarádkou se podívat. Jsme sice z města, ale máme rády přírodu a tady je to velmi pěkné i na procházky a jsme sportovci, takže nás i ty cvičící stroje zaujaly. A v přírodě je to krásná vsuvka toto hřiště.”
anketa: “Naše děti už se těšily až se to hřiště otevře. Chodili jsme tady kolem. Už byly natěšené. Jsme rádi, že termín se stihnul a na jaře začneme tady chodit na plno s dětmi.”

Radnice v nedávné době investovala také do rekonstrukce budovy přilehlé mateřské školy.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků