Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žalobce navrhuje pro člena ochranky, který poslal k zemi fanouška, pět let vězení

  • Havířov,

Lituji toho, ale vinu za smrt nepřipouštím. Člen ochranky, který poslal fackou hokejového fanouška k zemi, je u soudu. Žalobce navrhuje pro Davida Slonku pět let vězení. Verdikt ještě nepadl. Hlavní líčení bylo odročeno.

Byla to nešťastná náhoda. Tak se hájí před senátem krajského ostravského soudu 20letý David Slonka, který jakožto člen ostrahy poslal fackou k zemi opilého fanouška. Ten záhy zemřel v nemocnici na rozsáhlé krvácení do mozku.

K incidentu došlo v říjnu loňského roku při hokejovém utkání mezi Havířovem a Frýdkem-Místkem. Kotel domácích měl na starosti právě David Slonka, kterému za zády přeběhl tento fanda do sektorů pro hostující příznivce. Nechtěl odejít a tak ho vyvedl.

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Tím ta věc měla skončit, nicméně obžalovaný se cítil být vnitřně dotčen invektivy, urážkami v důsledku čehož ho jednou silně udeřil rukou tak, že poškozený, který byl v tu dobu značně opilý upadl a tímto útokem mu bylo přivezeno zranění hlavy. Ta smrt je podle našeho názoru v jasné příčinné souvislosti právě s útokem, který vedl obžalovaný.”

Slonka tvrdí, že se mu ulevilo, když fanoušek nabyl vědomí, protože mu nechtěl ublížit.

Že byl muž při vědomí, potvrdil tenkrát po zásahu i mluvčí záchranářů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Posádka rychlé záchranné pomoci ošetřovala 41letého po pádu na hlavu. Muž měl být dle svědků krátce v bezvědomí. V době zásahu posádky však reagoval a z podezřením na poranění mozku jej tým transportoval na centrální příjem havířovské nemocnice.”

Slonka ještě večer prý volal do nemocnice. Ráno, když se dozvěděl, že muž zemřel, zhroutil se, začal pít a prošel i léčbou. Fanoušek byl značně opilý. Naměřili mu čtyři promile alkoholu při váze 55 kilo. Obžalovaný, který je sportovec a připravoval se na závody v trojboji vážil 110 kg. Vliv na agresivitu mohla mít i vysoká hladina testosteronu, který si píchal kvůli posilování. Rodina mrtvého jeho náhlou smrt nese velmi těžce a požadují po Slonkovi statisíce korun.

Lenka Nováková, zmocněnkyně pozůstalých: "Je to pro ně samozřejmě bolestná událost."

Žalobce navrhl Slonkovi 5 let vězení, ale on dohodu odmítl. Podle obhájkyně je prý totiž nevinen. Verdikt se očekával už ve středu. Soud ale hlavní líčení odročil.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků