Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se bez diváků konala prestižní vzpěračská soutěž TOP 12

  • Havířov,

Kvůli covidu si letošní sezonu neužili ani vzpěrači. Závody se rušily, sportovci se potýkali s nemocí. Poslední soutěž roku, známá havířovská TOP 12, se ale konala. Samozřejmě bez diváků

V prosinci se vždy pořádají v Havířově prestižní mezinárodní závody v nadhozu TOP 12. Pro ty nejlepší vzpěrače je to vrchol sezony. Ministerstvo zdravotnictví sice povolilo organizátorům soutěž uspořádat bez diváků a za přísných bezpečnostních opatření, problém byl ale ten, že mnoho vzpěračů postihla nákaza.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "TOP 12 v současnosti je po hodně měsících závodem, kdy mohli prodat alespoň nějakou část energie, kterou do toho dali během roku. Problém je, že spousta závodníků je po nějaké té nemoci, nebo karanténě, takže nemohli vůbec trénovat poslední tři týdny. To, co tu přijelo, je asi to nejlepší."

Nejvíce se dařilo Josefu Kolářovi z Holešova a Elišce Pudivítrové z Prahy.

Josef Kolář, vítěz TOP 12 pro rok 2020: "Letos moc soutěží nebylo, čekali jsme, že bude mistrovství do 23 let a znova akademické mistrovství světa, které je jednou za dva roky. Bohužel, všechno bylo zrušené. Jediný závod byla republika a havířovský TOP 12. Takže můžu říct, hodně zajímavý rok.”
Eliška Pudivítrová, vítězka TOP 12 pro rok 2020: “Myslím, že závod byl hodně vyrovnaný, takže jsme si ho užily všechny holky a jsme za něho rády, protože letošní sezona je hodně rozbitá. Moc závodů není a tak jsme rády, že jsme si mohly zazávodit v nadhozu."

Všichni vzpěrači věří, že to nejhorší je za nimi a v příštím roce opět budou trénovat a soutěžit naplno.

Témata: vzpírání,  TOP 12,  sportovci,  covid-19
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


MaAnBa s.r.o. - Karviná - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna
Karviná
od 90 do 100 Kč/hod.

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna Karviná
Karviná
od 90 do 100 Kč/hod.

Detail

KARO-Kompozyt s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry