Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pacienti i lékaři se dočkali. Havířovská nemocnice má magnetickou rezonanci

  • Havířov,

V areálu havířovské nemocnice vznikla nová budova radiodiagnostiky. Součástí je i magnetická rezonance, na kterou dlouhé roky čekali zdravotníci i pacienti. Přístroj této kvality je teprve druhý v republice.

Více než 15 let usilovala havířovská nemocnice o magnetickou rezonanci. V dnešní době se bez rychlé a přesné diagnostiky nemocnice už takřka neobejdou. Přístroj se nachází v nově postavené budově.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Samotná statika pater v nemocnici nebyla připravovaná na tak těžkou techniku. Dalším hlediskem bylo, že v dohledné době při obnově CT v naší nemocnici jsme již uvažovali taktéž, aby bylo součástí urgentního příjmu."

Přístroj magnetické rezonance je druhým nejmodernějším v republice.

Patrik Valenta, primář radiodiagnostického oddělení: “Nejvíc vytížené bude asi u neurologických pacientů, dále ortopedičtí pacienti. Je to nedílnou součástí prakticky standardních vyšetření všech nemocnic našeho typu."
anketa: “Hlavně se zkrátí ty čekací doby, protože ty byly hrozné, což si myslím, že je špatné. Jsem rád, že to tu je, bude to lepší."

Magnetickou rezonanci postrádá už jen jedna krajská nemocnice.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: "Dle mého názoru zbývá už jediná nemocnice, a to je Karviná. My na tom nyní intenzivně pracujeme. Teď jsou tady externí zdroje z EU.”

Magnetická rezonance bude pro pacienty v provozu od nového roku.

Nemocnice za přispění kraje pořídila i nový skiaskopický-skiagrafický přístroj. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy