Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově má podklady, kolik pedagogů má zájem o antigen testy. Jsou to spíše jednotlivci

  • Havířov,

Ve školách v Moravskoslezském kraji učít zhruba 18 tisíc pedagogů. Od čtvrtého prosince se mohou nechat bezplatně testovat. Kraj předpokládá, že se do projektu zapojí třetina pracovníků. Například v Havířově se spíše jedná o jednotlivce.

Až do 18. prosince mají pedagogičtí pracovníci možnost se nechat otestovat. Po té budou antigen testy dostupné pro všechny obyvatelé. Zájem ale není velký. I Havířov si zjišťoval, kolik kantorů navštívilo prozatím odběrové místo.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Ve směs na těch školách se jedná o jedince, jdou se testovat po jednom, po dvou učitelích. Pak jsou školy, kde zájem vůbec není a naopak máme dvě školy, kde třetina pedagogů se šla testovat.”

Jedna z nich je Základní škola Kpt. Jasioka.

Růžena Bajerová, ředitelka ZŠ Kpt. Jasioka Havířov: “Já jsem byla na testech včera, postoupila jsem antigen test tady v havířovské nemocnici. Za prvé mě zajímal můj zdravotní stav a za druhé jsem chtěla jít tak trochu příkladem mým zaměstnancům, aby se neobávali."

Na Základní škole Gorkého rovněž nešla většina kantorů na testy, ale z jiného důvodu.

Jiří Jekl, učitel ZŠ Gorkého Havířov: “Musím uznat, že tady u nás ve škole zhruba těch 15 kolegů, včetně mě, mělo pozitivní test na covid a byli jsme testování na začátku října. Takže celá škola už testována byla v říjnu a díky tomu víme plus, mínus, jak na tom jsme.”

Učitelé jako důvod, proč nevyužijí antigen testy uvádějí, že nevidí smysl se nechat jednou otestovat. Pokud by v tom byla pravidelnost, možná by změnili názor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy