Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze sociálně slabých rodin dostanou díky akci Krabice pro děti pod stromeček dárky

  • Havířov,

Krabice pro děti. To je charitativní akce, do které se mohli zapojit lidé v Havířově a pomoci tak dětem, které by jinak pod stromečkem neměly dárky. Akci už potřetí uspořádal sportovní klub Maniak Aerobik. O rozvoz dárků se postará odbor sociálních věcí.

Vhodné pro šestiletou holčičku. Nebo přejeme krásné Vánoce. To jsou vzkazy na těchto zabalených dárcích. I v letošním roce lidé hojně podpořili v Havířově charitativní akci Krabice pro děti. Tu už třetím rokem pořádá sportovní klub Maniak Aerobik.

Ivana Hlubinková Kožmínová, hlavní trenérka SK Maniak Aerobik Havířov: “Já si myslím, že je strašně důležité, aby speciálně v této době lidi ukázali, že myslí i na ty druhé, kteří nejsou tak šťastní a nemají tolik štěstí, jako my. To znamená dárečky, oblečení, je tam nějaká kosmetika pro větší slečny, oblečení pro větší slečny. A na rozdíl od loňského a předloňského roku se zapojili i lidi, se kterými jsem nebyla dříve v kontaktu. Například ZUŠ B. Martinů, přišli i lidé v podstatě z ulice.”

Krabice s dárky nyní potřebným rodinám rozvezou pracovníci odboru sociálních věcí magistrátu.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí: "V rámci návštěv, které stejně konáme během své sociální práce, vezmou balíčky, podle toho kolik je tam dětí, jak staré a zanesou jim tam takového malého Ježíška ještě před Vánocemi. Ty reakce jsou hlavně těch dětí úžasné. Ony jsou rády, protože jsou rodiny, kdy mnohdy nemají na to, aby těm dětem mohly dopřát třeba i dárečky, které v té krabici objeví.”

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Jde vidět, že ti mladí lidé, kteří chodí trénovat, mají rádi sport, takže nemají rádi jen sport, ale i ty ostatní lidi a že na ně myslí. Ta tradice už je tříletá, nicméně sportovci, a to z různých oddílů s odborem sociálních věcí spolupracují už dlouhá léta.”

V letošním roce poputuje k dětem na 150 krabic s dárky. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků