Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola Okružní v Havířově se zařadila mezi další moderní budovy

  • Havířov,

Mateřská škola Okružní v Havířově se zařadila mezi další moderní budovy. Díky zateplení fasády a výměně oken školka ušetří nemalé peníze. Rekonstrukce byla náročná, protože částečně probíhala za provozu.

Mateřská škola Okružní v Havířově je další, která prošla celkovou rekonstrukcí. Práce začaly v polovině srpna a zasáhly tak do plného chodu školky. 

Markéta Urbanová, učitelka MŠ Okružní: “To bylo dost náročné, protože skloubit stavbu a výuku je velice složité a my jsme prováděli výuku za provozu, kdy oni nám tady vrtali, dělali všechny rekonstrukční práce, takže to bylo náročné a nakonec jsme to všechno zvládli. My jsme rádi, že naše školka prošla rekonstrukcí, protože jsme byli vlastně skoro poslední v Havířově, kteří neměli zrekonstruované prostory."
anketa: “Mě se moc ta školka naše líbí.”
anketa: “My máme opravenou školku.”

Po dobu výměny oken se děti učily v jiných mateřinkách, pak se vrátily.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Rekonstrukce to byla velká, protože se měnila okna, zateplovala se fasáda, řešila se rekuperace. Takže zásah do školky velký. Tím, že se začalo dělat o prázdninách, tak jsme se snažili přizpůsobit tak, aby ten zásah do provozu školky byl pokud možno, co nejmenší. Věřím, že paní ředitelka i ostatní zaměstnanci se s tím museli srovnat a já jsem rád, že se to povedlo."

Celkové náklady na opravu školky vyšly sedm milionů korun, což je o milion méně než se původně počítalo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy