Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svěřenec boxera Jaroslava Kubíčka David Polák získal další cenný kov na ME

  • Havířov,

Havířovský box slaví další úspěch. Svěřenec trenéra Jaroslava Kubíčka David Polák získal stříbrnou medaili z ME. Jeho cílem je nyní účast na olympiádě a pak vstup mezi profesionální sportovce.

David Polák se poprvé v boxerské tělocvičně objevil, když mu bylo 12 let. Na rukou měl rukavice, se kterými kdysi boxoval jeho děda. Zkušený trenér Jaroslav Kubíček rychle rozpoznal, že David je talent, který je třeba rozvíjet. Netrvalo dlouho a sportovec začal sklízet úspěchy nejen v České republice, ale také ve světě.

Nyní 16letý David získal další cenný kov a to z ME, odkud si dovezl stříbro. I s trenérem je ale přesvědčen, že rozhodčí nebyli spravedliví.

David Polák, boxer: "Byl jsem na ME v Sofii. První zápas jsem bojoval a Chorvatem, tam jsem dal KO. V druhém zápase jsem bojoval s Ukrajincem, tam jsem vyhrát 2:1 na body a ve finále jsem bojoval s Rusem. Tam jsem prohrál, ale já cítil, že vyhrál, ale nedali mi to. Já jsem si z toho nic nedělal, protože já jsem vyhrál. Mrzelo mě to, ale nedělal jsem si z toho nic. Když jsem byl na stupínku, nic jsem si z toho nedělal.”

Trenér nemohl být se svým svěřencem na tomto mistrovství. Mnoho týdnu ale doma poctivě na turnaj trénovali.

Jaroslav Kubíček, trenér: "Myslím, že výkon úplně perfektní. Co se týče toho rozhodování? Tak to prostě bývá. Jen mě trochu mrzelo, že kdybych tam třeba byl i já, že by s tím Rusem vyhrál. Ne že by mu tam neradili, ale kdybych tam byl já, bylo by to lepší, protože ho znám toho kluka a vím, co mu říct, jak ho psychicky podpořit.”

Jak to vidíte jako trenér, kam by to mohl až dotáhnout?

Jaroslav Kubíček, trenér: “Samozřejmě nikdo nevidí do budoucnosti, jak to je, ale pokud se bude snažit, bude trénovat, bude dělat to, co mu řeknu, protože tak to prostě u mě je, tak dosáhne toho, čeho chce a to je olympiáda.”

Kariéru nadějných sportovců bedlivě sleduje i radnice.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Vím jak postupovali, vím, jak se jim dařilo a určitě si myslím, že David je talentovaný a určitě velkou zásluhu mají i trenéři. My se snažíme jako město jim dávat podporu, ať už možností tréninkové, nebo formou dotace je podpořit. I tady vlastně na doporučení rady města zastupitelstvo schválilo v pondělí příspěvek, mimořádnou dotaci, na cestu do Sofie na ME, protože jinak by asi nemohl ani odjet.”

David věří, že se jednou dostane i mezi profesionální boxery. Určitě i on bude sledovat přenos z galavečera pražské Lucerny, kde se 29. prosince v ringu utká jeho trenér Jaroslav Kubíček s Robertem Rosenbergem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy