Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov spustil před Vánocemi provoz nového mobilního kluziště

  • Havířov,

V době, kdy ještě nebyla epidemie, byl v Havířově velký zájem o veřejné bruslení na zimním stadionu. Proto se radnice rozhodla pro pořízení mobilního venkovního kluziště, na kterém mohou trénovat i malí hokejisté. Kvůli opatření ale může být na ploše nyní jen šest lidí.

Bruslení pod širým nebem si mohou nově užívat lidé v Havířově. Mobilní kluziště o rozměrech 15x30 metrů je postaveno v areálu Městské sportovní haly Slávie. Kvůli současným opatřením může být na ledě jen omezený počet návštěvníků.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: “Ta ledová plocha, když se namrazí, tak vydrží teploty 12 stupňů, to znamená, že do 12 stupňů ten mrazící agregát funguje. Takže předpokládáme, že v rámci počasí jsme schopni minimálně do konce února nebo března to kluziště provozovat. Prioritně je to kluziště určeno pro veřejnost. Máme tady šest hodinových bloků v rámci toho dne, kdy tady bude chodit veřejnost. Chtěli jsme jenom vyjít vstříc zdejšímu hokejovému klubu a případně pokud budou mít zájem tady trénovat s malými žáky, tak jim to také umožníme a nějaký ten jeden blok jim případně vyčleníme.”

Malí hokejisté otestovali ledovou plochu už hned o víkendu.

Petr Seniván, trenér dětí AZ Havířov: “Je to skvělá věc, hlavně v dnešní době, kdy je hodně zákazů a opravdu ti kluci mají chuť, chtějí se hýbat a nemáme kde. Jsme rádi, že alespoň tohle máme. Samozřejmě, kdybychom tady mohli trénovat celou sezonu, tak s tím problém mít nebudeme. Akorát je blbé, že zde může být šest, respektive pět dětí.”
anketa: “Je to super a zahrajeme si tady s klukama třeba hokej na konci, když nám to pan trenér dovolí.”

Co je lepší? Bruslit na stadioně, nebo tady?

anketa: “Tady, protože tady je lepší led a jsme venku.”
anketa: “Hraju dobře hokej, dobře dávám góly, trénuji a když jsem viděl hřiště, říkal jsem, že je to super.”

Někteří opoziční zastupitelé byli na zasedání názoru, že nové sportoviště za téměř 3,5 milionu korun se nemělo v době pandemie pořizovat.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme se rozhodli, že ji pořídíme ještě před tím, než jsme věděli, že bude koronavirová krize a ty věci jdou v jakési posloupnosti a ono nejde jenom tak teď stlačit tlačítko a vypnout město a my to ani nechceme. Takže já předpokládám, že byť někteří opoziční zastupitelé se tady v podstatě pasují do role proroků a ví, co bude za měsíc, za dva, tak já to nevím a já předpokládám, že to bruslení bude normálně dostupné pro všechny občany a třeba v nějakém omezeném měřítku, ale druhé kluziště tohle město potřebuje dlouhodobě. Je to v podstatě koncepční záležitost a já jsem rád, že se to povedlo realizovat a zprovoznit.”

Správa sportovních a rekreační zařízení umožňuje i zapůjčení dětských bruslí. Kvůli opatření se musí zájemci o bruslení nejdříve objednat přes webové stránky. Po skončení sezony a rozpuštění ledu, se na plochu instaluje speciální povrch a z kluziště se stane plocha pro jiné sporty, jako je například florbal. Aby nedocházelo k poničení areálu, bude pod dohledem strážníků. Na hale Slávie je rovněž kamerový systém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy