Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V parku pod soudem mohou děti dovádět na zmodernizovaném hřišti

  • Havířov,

Obyvatelé městské části Podlesí si přáli modernizaci hřiště v parku pod soudem. A to se jim nyní splnilo. Nová sestava za téměř deset milionů korun potěší ratolesti různého věku.

Velké prostranství pod budovou okresního soudu láká k různým volnočasovým aktivitám. Nyní se mohou děti radovat z nového hřiště s lanovou stezkou i s odpočinkovou zónou. Výstavba začala na začátku srpna a postaraly se o ni Technické služby.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Byl tady jakýsi mobiliář, ale ten už neodpovídal ani dnešní době a ani potřebám dnešních dětí. My jsme se rozhodli, že v rámci města uděláme strukturu dětských hřišť, aby byla dostupná ve všech městských částech. Tohle se opět povedlo. Já si myslím, že Technické služby města Havířova tady odvedly opět skvělou práci a jsem za to moc rád. A navíc v těchto místech je to pro mě nostalgie, tady jsem vyrůstal, takže jsem za to moc rád a těším se na to, že havířovští občané nebudou muset s dětmi do okolních měst, aby navštívili kvalitní a dostupná dětská hřiště.”
Jan Szturc, předseda občanské komise: “Tohle tady chybělo. Rok a půl to tady bylo bez hřiště. Byl tady demontovaný koráb a vlastně prostor tohoto formátu si zaslouží velkolepější hřiště třeba jako toto. My jsme to jako komise měli každý rok mezi prioritami. Při modernizaci tohoto parku se s tím počítalo, že to tady bude, ale projekt byl modernizován, aby bylo hřiště dostatečně kapacitní pro děti, pro tento prostor blízko lesa. Je to tady super.”

Děti dovádí na nových sestavách už od prvního dne provozu.

anketa: “Je to super a chodím tady každý den od začátku, co to tady je. Nejvíce se mi líbí tyto průlezky.”
anketa: “Já si myslím, že je to super, protože v Havířově žádnou takovou prolézačku nemáme.”
anketa: “Můžu se tam proběhnout, chodím tady s kamarádkou a nejvíce se mi líbí ta dlouhá klouzačka.”
anketa: “Je to super a mě se také nejvíc líbí ta klouzačka. Včera jsem tady byl s mamkou.”

Dětské hřiště bude spadat pod Správu sportovních a rekreačních zařízení. Výstavba celého komplexu vyšla na téměř 9,5 milionu korun a byla hrazena z rozpočtu města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy