Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov v roce 2021 zvýší poplatek za odpad, nájemné v městských bytech se nezvýší

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově schválili navýšení poplatku za odpad o 84 korun. Podle vedení radnice je to ale naposled. Naopak, město nepočítá, že by v příštím roce upravovalo ceny nájemného.

Lidé v Havířově od nového roku budou více platit za odpad, a to zejména kvůli novým zákonům. Město zvýšilo sazbu z částky 588 korun na 672 korun.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "V roce 2022 neplánujeme další navýšení, a to z toho důvodu, že pořád věříme v projekt CEVYKO, který by měl vycházet ze závěru právě schváleného zákona o odpadech. To znamená, že chceme zvýšit podíl míry recyklace a separace a díky tomu ušetřit prostředky tak, abychom nevyváželi odpadky na skládky v takovém množství odpadu, které vyvážíme dneska.”

S čím se v příštím roce naopak nepočítá, je zvýšení nájemného v městských bytech.

Róbert Masarovič (ANO), zastupitel, jednatel MRA: "Městská realitní agentura nebude upravovat nájemné v lednu příštího roku. Ani v průběhu příštího roku toto v plánu není. Opravujeme a rekonstruujeme pouze do výše příjmu z nájemného. To znamená, příjem je takový, jaký je a z toho budeme opravovat. Opravy výtahů, které začnou v lednu jsou financovány úvěrem.” 

Městské realitní agentuře se v poslední době daří snižovat dluhy z nájemného. Podle společnosti se nejedná o výkyv způsobený koronavirovou krizí, ale o stabilní problém, který musí dlouhodobě řešit. 
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků