Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ZŠ M. Kudeříkové opět funguje krizová škola

  • Havířov,

Děti z prvních a druhých tříd mohou opět chodit do školy. Ostatní žáci přešli na distanční výuku. Rodiče, kteří pracují ve složkách IZS, nebo v sociálních službách, mohou své děti umístit opět do krizové školy. V Havířově je to ZŠ M. Kudeříkové.

Jiří Brabec, ředitel ZŠ M. Kudeříkové: "Začínáme v šest hodin ráno, kdy péči poskytuje nepedagogický pracovník školy do osmi hodin. Potom nastupuje pedagog školy, který se dětem věnuje do 12 hodin. Děti si plní úkoly, které mají zadány z kmenové školy. Po té dětem zajišťujeme bezplatný oběd ve školní jídelně a následně je od 13 hodin přebírá zaměstnanec, který jim zajišťuje zájmové vzdělávání.”

O děti se učitel stará až do 18 hodin, a to je právě náročné. Proto radnice nabídla škole pomoc.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Pan ředitel nemá tolik pedagogů, kteří by mohli do šesti do večera být tady s dětmi z krizových složek. Už jsem komunikovala s paní ředitelkou Asterixu, která přislíbila, že vypomůže svými pedagogy v odpolední části po obědě a budou se starat o ty děti. Dnes ještě doladíme podmínky. Musíme pomoci pedagogům této školy.” 

Krizovou školu se rozhodla využít i zaměstnankyně sociálních služeb paní Kateřina Holeszová.

Kateřina Holeszová, zaměstnanec Soc. služeb města Havířova: "Za tuto možnost jsem velice ráda a vděčná, protože mi umožňuje docházet do zaměstnání, můžu být i nadále součástí pracovního týmu, posílit jej a být i nadále v provozu, který je nyní kvůli koronavirové krizi obtížnější a složitější. Jako rodiče máme s krizovou školou velmi dobré zkušenosti, tak samo se nám dostává i pozitivní zpětná vazba ze strany dětí.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy