Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský lékař pomáhal a ordinoval i ve svých 90 letech

  • Havířov,

Dětský lékař pan Roman Dziedzinskyj si v roce 2018 převzal Cenu města ve zdravotní oblasti. Tehdy ještě netušil, že ve svých 90 letech zažije koronavirovou krizi. Neváhal ani minutu a o své malé pacienty se staral i přes veškerá rizika až do prosince.

Velké výhody po necelém roce zkušeností vidí i v telemedicíně.

Roman Dziedzinskyj, dětský lékař: “Je to řešení, že se zamezí zbytečným kontaktům. Nestalo se za tu dobu, běží to asi rok, alespoň já nevím o tom, že by se něco prošvihlo. Že bychom prošvihli pacienta, který by měl být vyšetřen a nebyl vyšetřen a skončil špatně. Ten kontakt jsme s těmi rodiči měli.”

Lékař, který si toho pamatuje už hodně, má jednoznačný názor na očkování.

Roman Dziedzinskyj, dětský lékař: “Očkování jako takové je jediným řešením, jak se zbavit nemoci a to by měli všichni vědět a pokud to nebudou vědět, tak je to tragédie. Proč se opakují každým rokem chřipky? Protože proočkovanost proti chřipkám je asi šesti procentní. To je směšné úplně. Spalničky jsem neviděl už x let, protože byla vysoká proočkovanost. Asi bych zastavil ty kecy, které jsou v televizi, proč neočkovat, co z toho vzniká.”

Lékaře už ne v ordinaci, ale v domácím prostředí, navštívily i náměstkyně primátora.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já se skláním před panem doktorem, protože jsou mu vděčné jak děti, tak rodiče i prarodiče, kteří se dostali do rukou pana doktora a pějí na něho všichni chválu, s kým se o panu doktorovi bavím, nebo jsme říkali, že jdeme tady poděkovat, protože náš pan radní Martinek nám řekl, že pan doktor končí ordinaci a my jsme ho oceňovali a hned nás napadlo, že bychom šly ještě poděkovat panu doktorovi. Určitě si to zaslouží.”
Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora:  "Pro mě je obdivuhodné, že člověk, který ordinoval za jiných podmínek, byl schopný se i v tomto věku přeorientovat na úplně jiné podmínky a navíc si nestěžuje. O své práci stále hovoří s láskou a s takovými jiskřičkami v očích. Jde vidět, že svou práci měl a moc rád. Řekla bych, že řada lékařů a nejen lékařů, si mohou vzít z pana doktora příklad.”
Roman Dziedzinskyj, dětský lékař: “Ty děti mě budou chybět a já tu celou dobu přemýšlím, co budu dělat, ale ty děti mi budou chybět každopádně. Děti jsem měl z 95% perfektní a rodiče také.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy