Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Všechny výtahy v Havířově, které jsou ve špatném stavu, budou letos vyměněny

  • Havířov,

Havířov zahájil další velkou investiční akci. V letošním roce bude vyměněno 109 výtahů v městských domech, které už byly v žalostném stavu. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 154 milionů korun.

Značná část výtahů v Havířově pochází ze 70. let minulého století. Technický stav je žalostný. Město si v loňském roce vyzkoušelo logistiku výměn v prvních domech. Nyní spustilo hlavní část, kdy během jednoho roku dojde obnově 109 výtahů.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Ty výměny jsou v podstatě vynucené. To není o tom, zda jsme chtěli, nebo ne. Už je problém získat revize a dále je držet v provozu je nákladné. Ta jednorázová investice je obrovská, nicméně ten bytový fond našeho města je také obrovský a občané si zaslouží, aby služby, které dostávají, byly na úrovni tohoto tisíciletí.”

Práce nyní začaly v domě na ulici Švabinského. Nájemníci o výměně v jejich domech budou vždy informováni s předstihem prostřednictvím správce. Pokud budou nájemníci potřebovat, MRA nabídne nájemníkům pomoc s nákupy.

Róbert Masarovič, jednatel Městské realitní agentury: "Každý výtah konkrétní prošel projektant a připravil k němu projekt na míru. Jsme připraveni na každý dům, každý je malinko specifický některými drobnostmi, když ne, tak osazením nájemníků. Jsme připravení na všechny možné eventuality. Naštěstí v tomto projektu nehraje počasí velkou roli.”

Problém by neměl nastat ani ve vysokých panelácích.

Petr Chvastek, technický ředitel dodavatelské firmy: "Výměna se nebude od těchto v podstatě lišit. Jediné, co bude jiné, je délka montáže. Nebudeme potřebovat žádný jeřáb, montuje se to z lešení, nebo se to montuje ze speciálního zařízení, na které se upevní klec a s tou už montéři popojíždějí sami. V těch věžácích většinou bývají dva výtahy. Ta montáž se dělá postupně. Odstaví se jeden výtah a když je dokončený, pak se odstaví druhý.”

Výměna ve věžovém domě potrvá 6 týdnů. V nižších domech pak 4 až 5 týdnů. Rekonstrukce, na kterou město bude čerpat úvěr, bude stát 154 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

KMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail