Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

93letá seniorka měla štěstí, termín na očkování dostala v den spuštění registrace

  • Havířov,

V pátek v osm hodin ráno se spustila registrace pro očkování seniorů nad 80 let. Systém byl ale hned přetížen. Úspěšná rezervace na daný termín se v celé České republice podařila jen pár tisícům lidí. Mezi nimi i rodině z Havířova.

Tisíce lidí seděly hned v osm hodin ráno u počítačů a snažily se zaregistrovat své blízké nad 80 let na očkování proti covidu. Paní Vlčková z Havířova má 93 letou maminku, která sice žije sama, ale v podstatě neví, co je to počítač. Ani pro manželé nebylo úplně jednoduché registraci a následně rezervaci úspěšně dokončit. Systém hlásil, že je přetížen.

Ivanka Vlčková, dcera seniorky: “Ze začátku to vypadalo, že to půjde rychle, dostali jsme první PIN, tak jsme se přihlásili, snažili jsme se zaregistrovat do zdravotnického zařízení, které mámu naočkuje. Dostali jsme další PIN a snažili jsme se zaregistrovat na čas, ale to znovu celé zkolabovalo. Děláme to přes hodinu.”

Zhruba v deset hodin ale rodině přišel email s potvrzením termínu a času očkování v havířovské nemocnici, a to na 20. ledna. Ostatní lidé ale takové štěstí neměli. Volné termíny byly do hodiny vyčerpány.

Senioři, kteří nezvládnou sami provést registraci, nebo nemají nikoho z rodiny, kdo by jim s tím pomohl, se mohou obrátit na jednotlivé radnice, nebo krajský úřad.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora Havířova: “V současné době se jedná o osoby ve věku nad 80 let, kterým s registrací pomohou pracovníci Sociálních služeb města Havířova, pracovníci odboru sociálních věcí magistrátu a pracovníci ADRY. Jedná se o systém, který je nastaven i pro další případy. Není vyloučeno, že i člověk mladší než 80 let, si nebude vědět rady, tak pro všechny občany je tato možnost.”

Podle lékárnické komoru budou seniorům s registrací pomáhat také pracovníci lékáren. Lidé také mohou volat na linku 1221. S registrací se seniorům budou snažit pomoci i praktičtí lékaři.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy