Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Havířov-Životic získali prestižní cenu za zásah u tragického požáru

  • Havířov,

Odborná porota ocenila mimořádné zásahy v rámci Ankety Dobrovolní hasiči roku 2020. V Moravskoslezském kraji nejlepšího výsledku dosáhla jednotka z Havířova-Životic, která obsadila třetí místo za zásah při tragickém požáru.

V květnu loňského roku došlo k tragickému požáru v Havířově-Šumbarku. Po příjezdu na místo hasiči vyprostili z bytu dvě děti, které následně zemřely. Třetí dítě se podařilo zachránit díky obětavým lidem. Zásah byl náročný pro všechny složky. Na místě pomáhali také dobrovolní hasiči z Havířova-Životic.

Robert Ponzer, dobrovolný hasič Havířov-Životice: "Po příjezdu na místo po dohodě z velitelem jsme šli do toho bytu. Snažili jsme se zachránit, co se dalo. Po příjezdu byli všichni obyvatelé domu už pryč. Tam jsme se dozvěděli, že bohužel dvě děti bojují o život v sanitce. Pak se ukázalo, že ten boj nezvládly. Pracovat s tím, že někdo bojuje o život a nemyslet na to, je po psychické stránce strašně těžké. Na víc tam bylo velké množství zvířat, některé už byly uhynulé, ale podařilo se nám některá zvířata, hlavně štěňata a hada zachránit.”

Hasiči chtěli, aby široká veřejnost věděla o tomto náročném zásahu a práci všech složek a přihlásili se do 10. ročníku Ankety Dobrovolní hasičů roku. Kde získali třetí místo. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v Brně.

Zoroslav Blaho, dobrovolný hasič Havířov-Životice: "Sledoval jsem některé jednotky, které se tam přihlásily, sledoval jsem tuto anketu na živo, když byla vysílána a jednoho dne jsem si řekl s kluky, že bychom to mohli také zkusit. Nečekali jsme to, zkusili jsme to a nepočítali jsme absolutně s tím, že si odvezeme nějakou cenu. Nás to velice mile potěšilo.”

Hasiči kromě finanční odměny dostali novou vysílačku a led světlo. Největší odměnou jim však bylo uznání za jejich práci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy