Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Udeřily mrazy, azylové domy i další organizace se snaží pomoci lidem z ulice

  • Havířov,

V noci z neděle na pondělí spadly teploty až k mínus 20 stupňům. I v Azylovém domě Havířově byli připravení využít maximální kapacitu. Lidem bez domova se nyní snaží pomoci také sociální služby, které spustily provoz i o víkendech.

Pokud udeří takto silné mrazy, lidem, kteří žijí na ulici, jde o život. Armáda spásy v Havířově byla připravená otevřít i všechna místa k sezení. Kapacita ale zcela naplněná nebyla.

Andrea Schmidová, vedoucí Azylového domu a noclehárny pro muže AS: "Tím, že včera tak mrzlo, tak příjem na noclehárnu jsme udělali o něco dříve a dneska mohli být na noclehárně do 9 hodin rána. Což bylo o pár hodin déle, protože standardně odcházejí v sedm hodin ráno.”

Například tento muž nechtěl využít Armádu spásy a i nedělní noc strávil venku.

anketa: "Se spaním to nemám dobré, já spávám pod mostem. Tak dá se to, ale ráno už je zima. To už jsou obavy, že člověk může umrznout. Můžu jít i na azyl bydlet, ale to je na každém člověku.”


Během dne mohou lidé bez domova využívat nízkoprahové centrum Sociálních služeb města Havířova, a to i o víkendu. Kvůli vládním opatřením se tam ale lidé musí v intervalech střídat.

Michal Fabian, vedoucí nízkoprahového centra pro osoby bez přístřeší: “Teď v tuto chvíli je kapacita šest osob na hodinu a půl. Takto se tady ti klienti musí prostřídat a musí to všechno stihnout.”

To znamená uvařit si jídlo, umýt se, popřípadě převléct se do suchých věcí, to vše jste schopni jim nabídnout?

Michal Fabian, vedoucí nízkoprahového centra pro osoby bez přístřeší: “Ano určitě jsme.”

Mrazivá noc se očekává i dnes. Proto terénní pracovníci Armády spásy vyjedou večer do ulic, aby popřípadě pomohli lidem před umrznutím.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy