Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice začala očkovat seniory nad 80 let, očkovací centrum vzniklo v ortopedické ambulanci

  • Havířov,

Některé kraje si stěžují, že by rády očkovaly seniory, ale nemají čím. V Moravskoslezském kraji vakcinace probíhá. Prvních zhruba 250 seniorů nad 80 let tento týden naočkují i v havířovské nemocnici.

Ortopedická ambulance a její čekárna v havířovské nemocnici se proměnila v očkovací centrum. Kromě zaměstnanců nyní dostávají vakcínu už také senioři nad 80 let, kteří mají rezervaci.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Je ten prostor dostupný z obou parkovišť jak z ulice od Slavie, tak z hlavního vestibulu a ta čekárna je natolik velká, že ji dokážeme rozdělit do dvou zón. Jednak pro pacienty, kteří čekají a potom pro pacienty, kteří by měli podle manuálu třicet minut po očkování počkat.”
Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Co se týče seniorů, tak tento týden se nám přihlásilo přes rezervační systém zhruba 250 lidí. My jsme na pondělí, úterý, protože v tom systému také začínáme, učíme se, tak jsme nastavili takové mírnější kvóty po třicet pacientů. Od středy do pátku už to bude padesát pacientů a postupně bychom chtěli najet, ať už se týká těch nejstarších pacientů, ale pak i ostatních prioritních skupin, celkově až na osmdesát. Potom zřídíme druhý vakcinační tým a měli bychom zvládnou 160 až 200 očkování.”

87letého pana Františka zaregistrovala rodina. Je rád, že bude naočkován mezi prvními.

Pan František: “Je to tak rozjeté, že se člověk bojí. Myslím si, že se budu cítit jistější.”

Byl byste zklamaný, kdyby se na vás nedostala řada?

Pan František: “Samozřejmě bych byl zklamaný a musel bych čekat, až se na mě dostane.”
anketa: “Já jsem byla hned přesvědčená, že půjdu. Byla jsem hodně ráda, je to bez stresu.”
Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Já bych chtěl jenom poprosit všechny zájemce o očkování, aby byli trpěliví. V čekárně příští týden se nám bude scházet několik desítek lidí. Máme samozřejmě nachystány sloty rezervační na každého pacienta je vyhrazený určitý čas.”

Nemocnice očkuje vakcínou Pfizer-BioNTech a tento týden začali očkovat i Modernou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy