Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce prodat bývalou ZŠ Mánesova pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochou

  • Havířov,

Zastupitelé podpořili záměr prodeje bývalé Základní školy Mánesova pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochou. O projekt se má postarat soukromý investor. Jeho jméno je ale prozatím tajné.

Bývalou základní školu Mánesova radnice před lety plánovala přestavět na domov se zvláštním režimem. Na projekt ale nešlo získat dotaci. Následně bylo rozhodnuto, že budova půjde k zemi. Demolice by ovšem stála přes 40 milionů korun. Nyní zastupitelé schválili záměr prodeje budovy i části pozemků soukromému investorovi. V podmínkách je zajištění demolice a výstavba sportovní haly s ledovou plochou.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Pokud by se našel investor, který by to podpořil, bylo by to dobré z jednoho prostého důvodu, protože my víme, že Národní sportovní agentura na toto vypisuje dotace. A pokud by to byl investor, tak by to bylo výhodné především v tom, že bychom s tou ledovou plochou neměli potom dále mandatorní výdaje. Toto by bylo plus pro město. My bychom ho v tomto podpořili nějakou malou částkou dotační, která by zdaleka nebyla v takové výši, jako kdybychom se o toto museli starat. Ta ledová hala by byla i pro občany Havířova, ale investor by měl potom svoji rozhodující pravomoc.”

Nyní bude záměr viset na úřední desce. Jeden zájemce, neboli investor, už je, nicméně si prozatím nepřeje zveřejnit své jméno. Druhou ledovou plochu má město ve svých prioritách i strategii rozvoje sportu. Záměr ale nepodpořili opoziční zastupitelé z řad KSČM. Ti od počátku podporovali přestavbu školy pro sociální účely.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “Jeden z argumentů byl i ten, že kraj, který vlastní objekt na Junácké, bývalé učiliště AZ, má záměr zrekonstruovat tento objekt právě na sociální služby. Na minulém zastupitelstvu jsem se dotazoval, kdy k tomu dojde. Z odpovědí pana náměstka Niemiece vyplynulo, že už je zpracovaná studie a že se začne připravovat projektová dokumentace pro rekonstrukci. Ale v té odpovědi chybělo, kdy k té rekonstrukci dojde a kdy tento objekt bude používán pro sociální účely.”
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Víme, že prožíváme těžké období. Je tady výpadek příjmů jak obcí, tak kraje. Ale toto je priorita. Takže já jsem i krajský zastupitel a budu usilovat o to, aby i společně s panem primátorem a s panem Masarovičem, kteří jsou také krajští zastupitelé, tak aby tato akce byla v Havířově realizována, protože naši občané ji potřebují.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy