Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce prodat zchátralou školu pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochou

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově podpořili záměr prodeje bývalé Základní školy Mánesova pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochou. O projekt se má postarat soukromý investor. Jeho jméno je ale prozatím tajné.

Bývalou základní školu Mánesova radnice před lety plánovala přestavět na domov se zvláštním režimem. Na projekt ale nešlo získat dotaci. Nyní zastupitelé schválili záměr prodeje budovy i části pozemků soukromému investorovi. V podmínkách je zajištění demolice a výstavba sportovní haly s ledovou plochou.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Pokud by se našel investor, který by to podpořil, bylo by to dobré z jednoho prostého důvodu, protože my víme, že Národní sportovní agentura na toto vypisuje dotace. A pokud by to byl investor, tak by to bylo výhodné především v tom, že bychom s tou ledovou plochou neměli potom dále mandatorní výdaje."

Jeden zájemce, neboli investor, už je, nicméně si prozatím nepřeje zveřejnit své jméno. Záměr ale nepodpořili opoziční zastupitelé z řad KSČM. Ti od počátku podporovali přestavbu školy pro sociální účely.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “Jeden z argumentů byl i ten, že kraj, který vlastní objekt na Junácké, bývalé učiliště AZ, má záměr zrekonstruovat tento objekt právě na sociální služby. Na minulém zastupitelstvu jsem se dotazoval, kdy k tomu dojde.  Ale v té odpovědi chybělo, kdy k té rekonstrukci dojde a kdy tento objekt bude používán pro sociální účely.”
Další domov seniorů Havířov potřebuje. Proto bude vedení radnice s krajem i nadále o přestavbě jednat.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy