Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Havířově přišla na originální způsob, jak půjčovat knihy. Vloží je do výtahu

  • Havířov,

Knihovny musí být kvůli opatřením zavřené. V Městské knihovně na ulici Svornosti v Havířově ale přišli na způsob, jak knihy půjčovat a přitom nic neporušit. Využili k tomu výtah.

Knihovna v Havířově si lámala hlavu, jak přes vládní opatření dostat knížky ke svým čtenářům. Pak se zaměstnanci podívali na výtah a nápad byl na světě. Nejdříve si čtenář z domu přes internet zarezervuje knížku.

Michaela Tobolová, pracovnice Městské knihovny Havířov: "Když jsou ty knížky pro čtenáře připravené, tak čtenáře kontaktujeme, čtenář si dojde do knihovny na ulici Svornosti, kde ten bezkontaktní výdej probíhá a my mu knížky předáme prostřednictvím výtahu. Opravdu ten výdej je bezkontaktní, protože my spolu nepřijdeme do bližšího kontaktu.”

Za první tři dny knihovna takto půjčila knížky téměř třem stovkám čtenářů.

anketa: "Vybral jsem si knížky, i když jsem registrovaný u jiné knihovny, pobočky v Havířově. Takže jsem si je vybral s tím, že mi umožnili si je vybrat přes bezkontaktní výběr, což je super, protože si knížky mohu půjčit a normálně bych nemohl.”
anketa: "Určitě jsem ráda, protože čtu hodně a doma už mám všechny knížky přečtené a jsem ráda, že je alespoň tato možnost.”
anketa: "Je to zajímavý způsob, velice zajímavý způsob. Právě proto jsem přišel, abych zjistil, co a jak dál, protože knížky docházejí doma není co číst. Bohužel mě velice mrzí, že knihovny jsou takto zavřené."

Bezkontaktně lidé knížky i vracejí. Jednoduše je nechají v boxu, který je umístěn před knihovnou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy