Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v lokalitě na Důlňáku v Havířově se dočkají kanalizace

  • Havířov,

V Havířově jsou už jen dvě části města, kde čekají na kanalizaci. Práce v lokalitě na Důlňáku začnou už během pár týdnů. Místní uvítají také to, že dojde i k opravám místních komunikací.

Paní Hana Kožušníková bydlí v lokalitě na Důlňáku v Havířově již více než deset let. Čtyřikrát do roka musí nechat vyvézt jímku. Proto je ráda, že se město konečně pustí do vybudování kanalizace.

Hana Kožušníková, místní obyvatelka: "Je to pro nás důležité, kanalizace, protože tím, že musíme z domu dávat vodu do žumpy a čtyřikrát do roka čerpat žumpu, což jsou další finance, tak kanalizaci velmi uvítám. A myslím, že tady starousedlíci, kteří jsou sice zvyklí bez kanalizace, mají své žumpy, mají určitě ten samý problém, co mám já.”

Práce na odkanalizování lokality může začít díky tomu, že se městu podařila získat dotace. Kvůli úzkým ulicím, mnohdy nezpevněným, ale bude stavba náročná.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), námětek primátora: "Je tam spousta naprojektovaných protlaků, je tam výtlačná část, napojujeme se na Šenov a teprve potom na čističku odpadních vod Havířova, ale já věřím, že se to podaří. Součástí bude i asfaltace komunikací, která bude nějakým způsobem řešit tu situaci. Čekáme, že tam mohou vzniknout během stavby nějaké potíže, ale doufám, že jich moc nebude.”

Po dokončení odkanalizování části na Důlňáku připravuje město práce na poslední části Havířova, kde kanalizace chybí. Jedná se o lokalitu Zákostelí v Bludovicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy