Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úřady opět jedou v plném rozsahu hodin, mají ale obavy z možného šíření nákazy

  • Havířov,

Vláda rozhodla, že úřady se opět plně otevřou pro veřejnost. Například v Havířově vítají, že se už nebudou před magistrátem tvořit fronty. Na druhou stranu mají ale obavy, že kvůli velké fluktuaci lidí, se může zvýšit nemocnost úředníků.

Takto to ještě nedávno vypadalo před havířovským magistrátem. Kdo potřeboval například na registr vozidel, musel si vystát frontu. Vláda v neděli rozhodla, že se úřední hodiny opět rozšíří. Na magistrátu na to ale byli připraveni už dříve.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “My jsme se v pátek po zrušení nouzového stavu, respektive jeho neprodloužení v poslanecké sněmovně, rozhodli realizovat úřední hodiny pro styk s veřejnosti tak, jak je to obvyklé v pondělí, ve středu i ve čtvrtek od osmi hodin od rána s žádným omezením."

Lidé využili klasického rozsahu úředních hodin hned od rána.

anketa: “Určitě to vítám, ale s jistou obezřetností, samozřejmě.”
anketa: “Moc vítám, že jsou znovu otevřené přepážky a úřední hodiny fungují. Do Havířova jsem přijel, protože mám velice dobré zkušenosti s práci tohoto úřadu."

Magistrát rozvolnění vítá, na druhou stranu má i obavy z možného šíření nákazy.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: "To je největší riziko, protože pokud ta nákaza pronikne do toho kolektivu, který je v plném počtu, tak se může velmi rychle stát, že krajská hygienická stanice celé pracoviště zavře. A službu poskytovat nebudeme. To byl hlavní důvod toho, proč jsme v minulém období měli lidi rozděleny do pracovních směn.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. Penny Market Karviná 17. listopadu
Karviná
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. Penny Market tř. 17. listopadu
Karviná
od 107 Kč/hod.

Detail

Charita Bohumín Domov pro seniory U Kaple
Dětmarovice
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry