Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu by se už neměly tvořit fronty, úřední hodiny jsou bez omezení

  • Havířov,

Vláda rozhodla, že úřady se opět plně otevřou pro veřejnost. Například v Havířově vítají, že se už nebudou před magistrátem tvořit fronty. Na druhou stranu mají ale obavy, že kvůli velké fluktuaci lidí, se může zvýšit nemocnost úředníků.

Takto to ještě nedávno vypadalo před havířovským magistrátem. Kdo potřeboval například na registr vozidel, musel si vystát frontu. Vláda v neděli rozhodla, že se úřední hodiny opět rozšíří. Na magistrátu na to ale byli připraveni už dříve.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “My jsme se v pátek po zrušení nouzového stavu, respektive jeho neprodloužení, v poslanecké sněmovně rozhodli realizovat úřední hodiny pro styk s veřejnosti tak, jak je to obvyklé v pondělí, ve středu i ve čtvrtek od osmi hodin od rána s žádným omezením. Lidé byli nervózní, samozřejmě a nedělalo to dobrotu. Za mě dobře, že ty úřední hodiny můžeme prodloužit, lidé si budou moci vybrat svůj čas, předpokládáme, že od příštího týdne bychom zavedli ještě v nějakém omezeném režimu i objednávkový systém."
Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: "My jsme se nejvíce potýkali s tím, že jsme pracovali podle tehdejšího usnesení vlády v tom omezeném režimu. Měli jsme nastaveno u 50% zaměstnanců překážky v práci a přesto, že jsme pracovali dvakrát pět hodin týdně, styk s veřejností, tak my jsme podání přijímali celou dobu, ale vyřizovali jsme je pouze s polovičním počtem zaměstnanců. To znamená, nám se nevyhýbaly nemoci, nám se nevyhýbalo vůbec nic a situace pro ty, kteří byli zrovna v práci, byla velmi složitá.”Lidé využili klasického rozsahu úředních hodin hned od rána.

anketa: “Určitě to vítám, ale s jistou obezřetností, samozřejmě.”
anketa: "Je to lepší určitě, jsme rádi, že je to tak. Jinak bych musel čekat frontu a komu se chce čekat.”
anketa: "No určitě, je to lepší. Nejsou řady, takže je to lepší všechno.”
anketa: “Moc vítám, že jsou znovu otevřené přepážky a úřední hodiny fungují. Do Havířova jsem přijel, protože mám velice dobré zkušenosti s prací tohoto úřadu. Takže tady byla jistota, že vyřídím veškerou agendu, kterou potřebuji.”

Magistrát rozvolnění vítá, na druhou stranu má i obavy z možného šíření nákazy.Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: "To je největší riziko, protože pokud ta nákaza pronikne do toho kolektivu, který je v plném počtu, tak se může velmi rychle stát, že krajský hygienická stanice celé pracoviště zavře. A službu poskytovat nebudeme. To byl hlavní důvod toho, proč jsme v minulém období měli lidi rozděleny do pracovních směn.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy