Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Respitní péče v Havířově opět přijímá za přísných opatření nové klienty

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově už opět přijímají seniory na respitní péči. Rodinní příslušníci nemusí mít obavy. Na oddělení platí přísná opatření, zaměstnanci jsou pravidelně testování a stejně tak i návštěvy.

Respitní péče slouží k tomu, aby rodiny, pokud si potřebují odpočinout, nebo se nemohou na určitou dobu postarat o svého seniora, mohly využití právě této odlehčovací služby. Covid se ale nevyhnul ani tomuto zařízení v Havířově. Díky režimovým opatřením sociální služby už ale opět přijímají nové klienty, přesto kapacita není naplněná.

Kateřina Holeszová, vedoucí sociální a terénní péče SsmH: “Kapacitu máme 22 lůžek, aktuálně na oddělení máme 11 klientů a z těch 22 lůžek máme čtyři oddělené izolační pro případ, že by se tady nákaza vyskytla. Určitě za tím stojí omezení, která jsou platná na území celého státu. To znamená, že lidé nemají takovou potřebu oddychu, neodjíždějí na dovolenou, lázeňské pobyty. Svou roli může hrát i obava z nákazy, která by se tady mohla objevit. Samozřejmě se snažíme fungovat tak, aby se nákaza tady nedostala. To znamená, že pracovníci nosí ochranné pomůcky, jsou pravidelně testování a i klienti před nástupem na oddělení absolvují PCR test. Takže se snažíme dodržovat veškerá opatření a zamezení vzniku nákazy na oddělení.”

Nákaza by neměla na oddělení proniknout ani ze strany návštěv.

Martina Šotkovská, vedoucí respitní péče: “Návštěvy jsou dvakrát v týdnu. Je to ve dnech středa a sobota, bývá to od 15 do 16 hodin a rodinní příslušníci se musí vždy nejdříve nahlásit, ať víme počet těch návštěv, protože návštěvy se testují, testují se antigenními testy. Samozřejmě k tomu je tiskopis. Návštěvy jsou na pokojích, vždy hodinu a jeden člen rodiny. Netýká se to dětí do patnácti let. Děti netestujeme a ani na návštěvy nepouštíme z důvodu toho, že nejsme dětské sestry. Samozřejmě ochrana dýchacích cest musí být, protože vstup na respitní péči musí být pro všechny jak zaměstnance, chodí k nám i údržba, týká se to i návštěv a musí mít respirátor FFP2.”

Zdravotníci samozřejmě měří všem i teplotu. Klientům dvakrát denně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků