Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O očkování mají v Havířově učitelé velký zájem, a to i ti mladší

  • Havířov,

Situace je natolik špatná, že vláda rozhodla o uzavření všech školských zařízení. Následné vrácení dětí do lavic bude podmíněno testováním a očkováním učitelů. Podle zjištění radnice je o registraci velký zájem.

Místo postupného vracení dětí do škol přišlo od pondělí úplné uzavření, a to i mateřinek. Od 27. března mohli učitelé, ale i nepedagogičtí pracovníci hlásit ředitelům, zda mají zájem o přednostní očkování. Možnost registrace všichni vítají, ale…

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Situace je taková, že většina pedagogů, ale i nepedagogů chtějí být očkování. Trochu je zaráží věk 55+, protože myslím si, že když by se měly vrátit deváté ročníky do školy, tak se to bude týkat zhruba 90% kantorů, kteří budou muset být ve škole. Takže by bylo lepší, kdyby byli očkování všichni a někteří ředitelé k tomu přistupují tak, že na seznam píší i mladší kolegy. Učitelé dostávají unikátní kódy a budou čekat, až na ně přijde řada. Myslím, že už by měli být očkování všichni, když už chceme, aby se děti do škol vrátily. Měli by být očkování všichni i kuchařky."

Rodiče, kteří pracují jako zdravotníci, hasiči, či policisté budou moci své malé děti umístit do dvou mateřských škol a to na ulici Horymírova a Mládí. Pro krizové složky bude fungovat i Základní škola M. Kudeříkové. Město rovněž uzavře veškeré venkovní sportovní areály. Neoplocená dětská hřiště zůstanou dostupná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy