Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětská hřiště jsou plná lidí bez roušek a rozestupů

  • Havířov,

V Havířově jsou dětská hřiště přeplněná lidmi, kteří většinou nedodržuj opatření. A nepomáhá ani opakované upozornění strážníků. Městská policie proto bude muset přistoupit i k pokutám. Z čehož rozhodně nemá radost.

Havířov vsadil na to, že lidé budou zodpovědní a nechal neoplocená dětská hřiště volně přístupná. A toto je výsledek. Na dětském hřišti v centru města to vypadá jako v létě na koupališti u dětského brouzdaliště.anketa: “Co se týče těch hřišť, to je nereálné. Kdyby to zavřeli, tak já nevím, kde bych s dětmi chodila. V lese to je plné, teď je krásné počasí A roušky tady? To vidíte sami, nikdo nemá. Mě se to nelíbí. Ona mi začala chodit do školky. Je to nesmyslné. Teď tu prošla policie, ale tady ani nedošli. Protože to ani nemá asi smysl, říkat těm lidem, aby si dali roušky."
anketa: “Je dobře, že to nechali otevřené a nemyslím si, že by se tady museli nosit roušky. Nemám obavu.”
anketa: “Mě to nevadí tak, jak to je. Já se nebojím.”
anketa: “Když je všechno zavřené, tak aby alespoň ty děti si měly kde hrát. Kde mají jít? Pořád chodit jen po lese, to také nejde v každém počasí. Já si myslím, že tohle je v pořádku.”

A co říkáte, že většina lidí nemá žádnou ochranu?

anketa: “Co na to říct, to je zodpovědnost každého, každý sám za sebe.”
anketa: “Jsem ráda, že to tu je otevřené.”
anketa: “Teď, když jsou tady všichni, tak jsou tady bez roušek a je to blbé."

Strážníci městské policie chodí na toto hřiště a upozorňují lidi, aby měli na sobě alespoň roušky. Bohužel ti to nerespektují.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Ti občané jsou nezodpovědní, musím to říct tak, jak to je. Že oni se nebojí, to je jedna věc, ale ti ostatní z toho mají strach a povinností je mít ty roušky, rozestupy a všechna ta opatření dodržovat a buďme k sobě navzájem tolerantní. Ne, že já se něčeho nebojím, to je o nás o všech. Já bych požádal občany, aby byli tak laskaví a zkusili dodržovat ještě nějakou dobu všechna ta opatření. Nikdo z toho nemáme žádnou radost, ale myslím si, že je to velmi potřebné.”

Jelikož domluvy strážníků nepomohly, benevolence městské policie skončí. Za nedodržování opatření budou udělovat i pokuty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail