Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské společnosti v Havířově začaly testovat, některým z počátku pomáhali zdravotníci z nemocnice

  • Havířov,

Technické služby v Havířově mají za sebou už druhé testování. Vzorky jim pomohli odebrat zdravotníci z nemocnice. Od příštího týdne už ale budou používat samotesty, stejně jako ostatní městské společnosti. Zaměstnanci pravidelné testování vítají.

S povinným testováním se musejí vypořádat i městské společnosti. Technické služby v Havířově pro začátek požádaly o spolupráci nemocnici, která do firmy vyslala mobilní tým.

Ludvík Martínek, ředitel Technických služeb Havířov: “Minulý týden, když jsme ještě neměli povinnost, tak jsme je otestovali poprvé, dneska podruhé a od příštího týdne máme nějaké školení a budeme si testovat sami. Testy jsme nakoupili a uvidíme, co bude. Teď těm testům z nemocnice věříme, protože jdou přes laboratoř, takže ty výsledky jsou vypovídající." 

Po prvním testování se ukázalo, že ani jeden zaměstnanec ze zhruba 150 nebyl pozitivní.

anketa: "Já to beru jako dobrý krok. Čím častěji, tím lépe. Já chodím i mimo to na testy a jsem spokojený, alespoň vím, na čem jsem.”
anketa: "Více věřím těm PCR testům než antigenním, ale alespoň orientačně si myslím, že to má nějakou vypovídající hodnotu."

Městská realitní agentura, která rovněž zaměstnává více než sto lidí, se na testování teprve chystá.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: “Městská realitní agentura nakoupila samotesty. Budeme testovat všechny, včetně těch, kteří pracují na živnost. A bude to probíhat hned do pěti minut po příchodu do zaměstnání a každý zaměstnanec na základě výsledků testů musí podepsat čestné prohlášení.”

S nákupem registrovaných testů neměly městské společnosti problém. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy