Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský magistrát prošel prvním kolem testování, pozitivní byl jen jeden pracovník

  • Havířov,

Během dvou dnů prošli všichni zaměstnanci magistrátu antigenním testováním. Na poprvé provedli stěry úředníkům zdravotníci z domova seniorů. V dalším období by měl na úřad dojíždět mobilní tým z Lázní Darkov.

Havířovský magistrát má za sebou první kolo testování. O nákup antigenních testů se postarala radnice, samotné odběry pak zaměstnancům provedli zdravotníci z domova seniorů. Vše se odehrává na třetím patře, kde jedním vchodem pracovníci vcházejí a druhým odcházejí.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “Testy jsme sháněli obtížně, nakonec se nám to podařilo. Sehnali jsme testy i pro MP, se kterou jsme se podělili a ti se testují již od pátku. My testujeme pondělí, úterý tak, abychom měli v úterý otestovány všechny lidi, kteří přijdou ve středu na pracoviště.“
Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Co se týká nás, jako výkonného článku, tak bylo to v pondělí dneska 182 lidí od 8 do 10 hodin byl takový termín na zvládnutí a to se podařilo. Zítra dotestujeme zbytek asi 140 lidí také během těch dvou hodin. Co se týče pozitivity, tak byl jeden pozitivní, ale nikoliv z kmenových zaměstnanců magistrátu, ale z externistů. Takže si myslím, že i tato stránka vyšla velmi dobře.”
anketa: “Je to správná věc a každopádně je to ku prospěchu. Já budu jen ráda, je to pro všechny, proč ne? Dá se nákaze takto předejít.”
anketa: “Já myslím, že to je velký přínos, protože alespoň budeme vědět kdo je nakažený, okamžitě ho eliminují a nebude to tady roznášet mezi ostatními.”

V možnostech domova seniorů ale není, aby zdravotníci mohli na magistrát docházet pravidelně.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “My jsme si toho vědomi od samého začátku a jsem velmi rád, že nám domov seniorů vyšel vstříc s tímto prvním testováním, neboť se nám nepodařilo zajistit externího dodavatele této služby. Musím říct, že pokud všechno dobře dopadne, tak již od příštího pondělí by nám s tímto mohl pomoci poskytovatel zdravotních služeb, kterým jsou Lázně Darkov a jestli to vyjde, budu za to jen rád.”

Problém by nastal, pokud by vláda rozhodla, že povinné testování bude dvakrát v týdnu.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “Osobně se domnívám, že poskytovatelé nebudou mít dostatek kapacit na realizaci tohoto, tak potom by muselo dojít k samotestování, že bychom se jako zaměstnanci testovali sami. Pak bychom to nějak složitě vyúčtovávali zdravotním pojišťovnám, protože jeden test není levnou záležitostí a také se domnívám, že laické testování není asi to úplně nejšťastnější řešení, kdy ta úspěšnost bude podstatně nižší, než když to dělá odborník.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy