Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se starají o další pozitivní lidi bez domova

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově se starají v objektu nízkoprahového centra o další tři nakažené lidi, kteří nemají kde bydlet. V budově už mají jen jedno volné místo. Jelikož muži přicestovali z Mladé Boleslavi, bude se případem zabývat správní orgán.

V tomto domě sociálních služeb jsou ubytování další tři covid pozitivní lidé. Muži se do Havířova dostali z Mladé Boleslavi, kde pracovali. Po prokázání nákazy jim bylo řečeno, že se musí přemístit do místa trvalého bydliště. A to i přes to, že je zákaz pohybu mezi okresy. Dva mají adresu na magistrátu, přicestoval s nimi i kamarád z Otrokovic. Právě tomu se přitížilo a šel do nemocnice. Ta kontaktovala městskou policii. Úřad následně všechny tři izoloval v nízkoprahovém centru.

Machal Fabián, vedoucí Kontaktního a poradenského centra: "Maximální kapacita nouzové krizové ubytovny je šest osob. V tuto chvíli je pět ubytovaných. To znamená, že máme jenom jedno místo volné. Pokud by bylo více osob, které by byly pozitivní a byly by bez přístřeší, museli bychom hledat náhradní možnosti, které v tuto chvíli ještě nejsou zcela vyřešeny."

V pátek večer musela být do objektu volána rychlá záchranná služba. Jeden z mužů si vážně poranil ruce o plot. Zaměstnancům tvrdil, že se jednalo o nešťastnou náhodu.

Michal Fabian, vedoucí Kontaktního a poradenského centra: "Tento klient byl lékařsky ošetřen v pátek, následně v sobotu a neděli. A dnes v pondělí je také ošetřen. Komunikujeme spolu telefonicky a případně klienti, kteří jsou tady ubytování, si mohou zavolat záchrannou službu i sami.”

Jelikož muži přicestovali z Mladé Boleslavi hromadnou dopravou, bude se případem zabývat správní orgán. Muži však tvrdí, že neměli na výběr.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy