Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola v Havířově nalákala písní veřejnost na akci Ukliďme Česko

  • Havířov,

Hlavním jarním úklidovým dnem byla tato sobota. Do akce Ukliďme Česko se zapojila i Mateřská škola Emila Holuba v Havířově, která vymyslela originální způsob, jak zapojit také širokou veřejnost.

Tuto písničku nazpívali v MŠ E. Holuba v Havířově a šířili ji na sociálních sítích. Tím chtěli nalákat širokou veřejnost, aby se také zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. A podařilo se.

Monika Lorenczyk, učitelka, MŠ E. Holuba Havířov: "V tuto chvíli máme přihlášeno 40 až 50 účastníků. Dbáme na bezpečnost. Máme tady dezinfekci, rukavice, dodržujeme rozestupy a celé Podlesí máme rozdělené na čtyři okruhy, aby se lidé rozptýlili a nebyli na jednom místě. Až nasbírají pytle, tak nám je tady přinesou a město Havířov se postará o odvoz."

Lidé sbírali odpadky v lesoparcích, kolem obchodního centra a částečně řeky Lučiny.

anketa: “Chodím tady v okolí po těch lesích kolem Lučiny a vím, že tam je hodně nepořádku. Takže tam rád vyrazím a udělám něco užitečného.“
anketa: "Vyskočilo to na nás na FB tato událost, tak jsme si řekly, že když je volný čas o víkendu a nemůže se cestovat, tak využijeme volno a půjdeme trochu uklidit náš prostor na Podlesí, aby se nám tady pěkně žilo."
anketa: "Co se týče ekologie, tak mi není jedno v jakém prostředí žijeme. Je to fajn udělat něco pro to, aby tady bylo čistěji a posbírat odpadky."

Po skončení akce měli všichni dobrý pocit. Tito lidé rozhodně nebudou shovívaví, když už uvidí, že někdo odhodil odpadky do přírody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy