Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ulicích Havířova je letos více sdílených kol, počet stoupl na 200

  • Havířov,

Konečně můžeme opět jezdit. Taková je reakce lidí v Havířově, když zjistili, že v ulicích se ve stojanech objevila sdílená kola. Město dokonce jejich počet v letošním roce navýšilo.

V ulicích Havířova jsou už opět sdílená kola. Jelikož se minulou sezonu osvědčila, město zvýšilo jejich počet.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Na počátku jsme začínali myslím se 100 koly, v minulém roce už jich bylo 150 a letos jich bude 200. Je opravdu vidět, že zájem je velký a i provozovatel nám říkal, že Havířov je jeden z nejvíce využívaných měst, kde provozují bikesharing."
anketa: "Těšil jsem se hodně, chybělo mi to, ty jízdy na kole. Jezdím všude tady po Havířově. Místo autobusu je to fakt super, než se tlačit s lidmi."
anketa: “Myslím si, že je to výborný nápad, ovšem jsou dehonestování lidé, kteří nepoužívají moderní technologie a nemohou si to kolo půjčit s nějakou kartou. Kdyby byla možnost si koupit kartu, která by se přiložila, protože zrovna já používám telefon, který je tzv. prvorepublikový." 

Tak, jako v loňském roce, i letos se budou kvůli koronaviru kola pravidelně dezinfikovat a bude probíhat jejich pravidelný servis. Radnice věří, že nebude docházet k jejich ničení. Někteří lidé by uvítali v ulicích i elektrokoloběžky. Město se ale tuto službu prozatím neplánuje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy