Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově se mohou nechat otestovat před nákupním centrem, zájem je velký

  • Havířov,

Antigenní testy se v současné době staly už povinností. Nikomu se však nechce čekat. I proto Český červený kříž instaloval covid point před jedním obchodním centrem také v Havířově.

Parkoviště před velkým obchodním domem je místo, kde se během dne vystřídají stovky lidí. Před jedním takovým v Havířově umístil Český červený kříž testovací místo. A zájem je velký.

Barbora Čempelová, vyškolená dobrovolnice ČČK: "Ten zájem se postupně zvyšuje, protože lidé zjišťují, že se tady mohou nechat otestovat. Jsou to lidé, kteří chtějí jít třeba navštívit příbuzné staré rodiče, nebo do senior domů. Musím říct, že jsem až překvapená, jak jsou lidé zodpovědní a přicházejí, aby nepřenesli nákazu někam dále."
anketa: "Já se na to dívám velice pozitivně, protože jsem s tím měl potíže, jelikož sem tam musím vycestovat z republiky a tady ta možnost nám otevírá situaci, kdy se můžeme přijít otestovat jak potřebujeme. A můžeme dělat profesně to, abychom se také uživili."

Proč jste přišla?

anketa: "Protože tady pracuji a musíme se chodit testovat a myslím, že je to super věc a člověk alespoň ví na čem je a neohrozí další lidi.”
anketa: “Potřebujeme jet za hranice na nákupy a tak jsme toho využily. Mezi tím jsme si zašly nakoupit.”Testovací stanoviště bude zřejmě před obchodním domem několik měsíců a možná až do konce roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy