Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pátrací hra o knížku Najdi mě sklízí v Havířově velký úspěch

  • Havířov,

Získat zajímavou knížku a ještě u toho zažít dobrodružství se ukázalo velkým lákadlem. Právě hru Najdi mě se rozhodla uspořádat Městská knihovna v Havířově.

Vždy dvakrát v týdnu vyrazí knihovnice do terénu a ukryjí někde knížku. Novou pátrací hru Najdi mě zorganizovaly pracovnice K-klubu.

Kateřina Bálintová, vedoucí K-klubu městské knihovny: "Nápad vznikl ve spolupráci se zlínskými knihomily, my jsme si od nich mohly vypůjčit jejich nápad a ten jsme si upravili. Jde o soutěž, kdy lidé pátrají po knihách. Dalo by se říct, že to je na stejný způsob, jako pátrání po keškách. Oni dostanou indicie, GPS souřadnice a podle toho hledají ukrytou knížku."

Co se stane, když knížku naleznou? Zůstane jim? 

Kateřina Bálintová, vedoucí K-klubu městské knihovny: “Přesně tak, knížka je jejich, ta jim zůstane, ale když si ji nechají, tak se musí řídit podle jednoduchých pravidel, která jsou i na knížce napsána. Jsou tam instrukce, že se musí zapojit přes Instagram, nebo Facebook městské knihovny. Na druhou stranu nemusí používat ani sociální sítě. Když najdou knížku, mohou nám poslat fotku i přes email.”
Karla Petrová, knihovnice: “Podle těch GPS souřadnic se knížka lehce najde, ale máme tam vždy i indicii a ta přiblíží to místo, kde je knížka ukrytá.”

Co když knížku někdo najde a neohlásí vám to?

Karla Petrová, knihovnice: “Pokud zmizí a nedají nám vědět, ale dají nám vědět jiní, kteří knížku hledají a není už tam ta knížka, tak dáme ještě šanci a dáme tam novou knížku.”
Kateřina Bálintová, vedoucí K-klubu městské knihovny: "Překvapilo nás, že zájem je opravdu veliký, lidé nám píší a jsou z toho nadšení. Rozhodli jsme se, že až ukončíme toto kolo, kdy lidé pátrají po knihách pro dospělé, tak v letních měsících uspořádáme podobnou soutěž a budou se hledat knížky pro děti a mládež.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy