Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky QR kódu ušetří očkovací centra desítky minut, systém se testuje v Havířově

  • Havířov,

Očkovací centra už brzy ušetří desítky minut denně při potřebné administraci. Tím pádem zvládnou naočkovat i více zájemců. Lidem při rezervaci bude zasílán QR kód. Moderní technologie se testují v Havířově. Nyní vám ukážeme, jak to vypadá v praxi.

Samotná vakcinace v očkovacích centrech je záležitostí chvilky. Nejdelší čas stráví lidé u vstupu, kde se ověřují veškeré údaje. V pátek byl v havířovském centru představen moderní systém, který administraci značně urychlí.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: "Tady budou moci chodit lidé jen s QR kódem, se svou občankou, nebudou muset podávat žádné papíry, to znamená velmi urychlení čekání před vstupem do tohoto očkovacího centra. Jiná centra, která to ještě nemají, mají ten problém, že se jim mohou před vstupem hromadit lidé a jsou tam fronty."

Systém se nyní testuje a učí se s ním i všichni administrativní pracovníci.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: "Sjedeme QR kód a ten QR kód nám ukáže informace přímo v rezervačním systému o daném klientovi a my si zkontrolujeme identifikační údaje, vytiskneme zdravotní dotazník a ten klient je odbaven.”
Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Toto očkovací centrum je takovou laboratoří toho Reservaticu celostátního, kde vychytáváme ty věci a potom se to použije třeba v O2 Universum, které bude v Praze. To vše se odzkouší tady.”

Testování systému by mělo probíhat do konce měsíce. Od května pak QR kódy a čtečky budou moci využívat i ostatní očkovací centra. V místnosti, kde se připravují samotné vakcíny k očkování, mají v havířovském centru ještě další vychytávky. Automatický míchací systém vakcín a vzdálený monitoring teploty v lednicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy